Nii et tõite just oma unistuste auto ülevaatusele ja kaalute nüüd, kas hankida endale see põhiline täisteeninduse plaan, kuid teil pole aimugi selle eelistest või puudustest – kõlab tuttavalt? Me kõik oleme seal mingil eluperioodil olnud. Seisame tuimana müüja ees, kui ta oma kõnet peab, ja teeme peas vaid kiiret matemaatikat selle üle, kas agentuur üritab meid ära rebida. See on põhjus, miks soovisime teemat veidi valgustada ning arutleda auto täisteeninduse võimalike plusside ja miinuste üle ning selle üle, mida see teile varuks pakub!
Mis on auto täisteenus?
Täielik autoteenindus, erinevalt tavahooldusest, pakub teatud täiendavaid kontrollnimekirju, mis võivad teie autole olenevalt selle hetkeseisust üsna kasulikud olla, näiteks õli- ja filtri vahetus, vahehooldus, elektroonika, akukontroll jne.
Tavapäraselt öeldes on see teie auto põhjalikum ülevaatus, mille käigus mehaanikud kulutavad lisaaega teie auto erinevate elementide kontrollimisele, et tuvastada selle probleemsed kohad.
Seetõttu on auto täisteeninduse kaudu võimalik leida ja lahendada teatud probleeme, mis muidu tavatöö käigus märkamatuks jääksid.
Esialgsed kontrollnimekirjad
Esimene asi, mida auto täisteeninduse valimisel arvestada, on teenusepakkuja. Kui teenust osutav isik tahab sind riisuda või tal pole ligipääsu pädevatele mehaanikutele, siis täis- või tavateenindusega pole midagi teha. Seega uurige enne selliste plaanide valimist piisavalt oma asukoha teenusepakkujaid.
Järgmine asi, mida kaaluda, on teie auto praegune seisukord. Kuigi mehaanikud kontrollivad autot selle põhjuste osas põhjalikult, aitab see kindlasti, kui saate edastada täpsed probleemid, millega silmitsi seisate. Lõppude lõpuks olete teie auto parim kohtunik. Nii et võtke märkmik, viige auto ringi ja märkige probleemid ükshaaval üles. Pärast sõidult naasmist kontrollige oma auto välispinda võimalike kahjustuste suhtes. Märkige need ka üles! Ärge unustage kapoti avada ja kiirelt sisse vaadata. Kontrollige elektroonikat, märkige üles hoiatustuled ja lülitage õhukonditsioneer mõneks ajaks sisse, kui te seda juba sõidu ajal ei teinud. Kontrollige kindlasti esitulesid ja näidikuid, et kontrollida nende võimsust. Kui olete kontrolliga rahul, viige auto teenusepakkuja juurde koos märgitud probleemide loendiga. Andke märge üle vastutavale mehaanikule ja hoidke koopia enda jaoks edasiseks kasutamiseks. Samuti veenduge, et teil oleks enne autosse minekut aega umbes 3 tundi.
Kui palju täisteenus maksab?
Keskmine täisteeninduse kulu autole on 1542,45-1682,67 EUR.
Teenuse hind on erinevate automudelite ja selle tüübi lõikes erinev. Kui väike kontroll, nagu konditsioneer, võib maksta kuni 70 eurot, on auto täisteeninduse hind teeninduskeskuseti erinev.
Kui kaua võtab aega auto täishoolduse tegemine?
Auto täisteeninduse teostamiseks kulub minimaalselt 3 tundi.
Autoteenindusele kuluv aeg sõltub täielikult valitud teenusepaketist ja muudest lisatud hooldus/remondi spetsifikatsioonidest. Väiksem remont, nagu õhufiltri/piduri/rehvikontroll, võtab sõltuvalt autoosa kahjustuse ulatusest aega umbes 15–20 minutit ja vaheülevaatus (mitte nii ulatuslik kui täisteenus) võtab kokku umbes 1,5– 2 tundi.
Täielikud autoteeninduse üksikasjad
Nii et nüüd, kui teate olulisi asju, mille eest peate enne autosse võtmist hoolitsema, vaatame selle eeliseid. Pange tähele, et siin loetletud teenused võivad tegelikest teenusepakkujatest erineda, seega kontrollige enne tehingute allkirjastamist nende brošüüri. Soovitame teil oma aega vabastada, et saaksite oma autoga tehtavaid töid isiklikult jälgida.
Esialgsed kontrollnimekirjad
- Teenusepakkuja
Kui teenust osutav isik tahab sind riisuda või tal pole ligipääsu pädevatele mehaanikutele, siis täis- või tavateenindusega pole midagi teha. Seega uurige enne selliste plaanide valimist piisavalt oma asukoha teenusepakkujaid.
- Auto Hetkeseisukord
Kuigi mehaanikud kontrollivad autot selle põhjuste osas põhjalikult, aitab see kindlasti, kui saate edastada täpsed probleemid, millega silmitsi seisate. Lõppude lõpuks olete teie auto parim kohtunik. Nii et võtke märkmik, viige auto ringi ja märkige probleemid ükshaaval üles.
- Otsige võimalikke kahjusid
Pärast sõidult naasmist kontrollige oma auto välispinda võimalike kahjustuste suhtes. Märkige need ka üles!
- Kontrollige interjööri hästi
Ärge unustage kapoti avada ja kiirelt sisse vaadata.
- Kontrollige elektroonikat, märkige üles hoiatustuled ja lülitage õhukonditsioneer mõneks ajaks sisse, kui te seda juba sõidu ajal ei teinud.
Kontrollige kindlasti esitulesid ja näidikuid, et kontrollida nende võimsust.
Kui olete kontrolliga rahul, viige auto teenusepakkuja juurde koos märgitud probleemide loendiga. Andke märge üle vastutavale mehaanikule ja hoidke koopia enda jaoks edasiseks kasutamiseks. Samuti veenduge, et teil oleks enne autosse minekut aega umbes 3 tundi.
Mida sisaldab auto täisteenus? Siin on mõned teenused, mida oma auto puhul oodata võite
- Õli ja filtri vahetus
Rääkige sellest kindlasti teenusepakkujaga, kuna see on üks olulisemaid teenuseid. Kuigi enamik teenusepakkujaid lisab selle põhipaketti, on siiski parem enne plaanide valimist nendega otse rääkida.
- Ajutine teenistus
See hõlmab auto põhilisi hoolduskontrolle, nagu rehvide turvis, vedelikutase ja kõik muud autos olevad mugavused. Põhjalik visuaalne ülevaatus koos teatud tehniliste ülevaatusega tagab, et auto saab soovitatud hooldustasemel. Jälgige kogu protsessi, et olla kursis oma autos tehtavate teenustega.
- Elektroonika
Täisteenus hõlmab kogu auto elektroonika, nagu AC ja stereo, ülevaatust ja remonti. Tavaliselt ei sisaldu see põhiteenuseplaanis.
- Valgus
Kõigi tulede põhjalik ülevaatus tagab, et teie auto on kõigis tingimustes teele valmis.
- Aku kontroll
Täisteenus sisaldab tavaliselt aku kontrolli ja vajadusel ka laadimist.
- Muud ülevaatused
Lisaks ülalmainitud kontrollidele sisaldab täisteenus tavaliselt kõiki kasutusjuhendis mainitud hoolduskontrolle. See võib hõlmata, kuid mitte ainult:
- Klaasipuhastite kontroll
- Rataste joonduse kontroll
- Laadimissüsteemide kontroll
- Heitgaasi kontroll
- Aku kontroll
- Laadimissüsteemi kontroll
- Rehvi turvise ja rõhu kontroll
- Antifriisi jahutusvedeliku kontroll ja lisamine
- Esiklaasi pesu kontroll ja lisamine
- Täielik pidurite kontroll
- Roolivõimendi vedeliku kontroll ja lisamine
- Rooli kontroll
- Amortisaatorite kontroll
- Vedrustuse kontroll
Põhimõtteliselt on see see, mida auto täisteenindus teile tavapärasest põhihooldusest erinevalt varuks. Soovitame seda teha kord aastas, et tagada teie auto optimaalne seisukord. Siiski on valida erinevate teenusepakkujate vahel, millest igaüks on spetsialiseerunud teatud aspektidele ja millel on oma puudused.