Mis vahe on poolsünteetilisel ja täissünteetilisel õlil?

Mootori hea määrimine on sõiduki sujuva töötamise võtmetegur. Ja seda tööd teeb teie mootoriõli. Ükski auto ei tööta ilma mootoriõlita. Kui on aeg mootoriõli vahetada, peate arvestama mitmete teguritega. Peate mõistma mootoriõli viskoossust, kasutatava mootoriõli marki ja klassi ning loomulikult seda, kas õli on poolsünteetiline või täissünteetiline. Olen kindel, et kõik terminid, mida ma kasutasin, ajavad teid segadusse, nii et lubage mul need teie jaoks lahti teha.

Mis on täissünteetiline õli?

Enamik meist on teadlikud toornaftast saadud mineraalõlidest. Sünteetilised õlid on samuti saadud samast toornaftast, kuid erineva protsessi kaudu. Täpselt nagu autos kasutatavate erinevate vedelike mõistmine, on oluline teada ka mootoriõlide tüüpide erinevusi. Täissünteetiline õli destilleeritakse, rafineeritakse ja puhastatakse tasemeni, mille tulemuseks on õlis üksikud molekulid, mis suurendavad nende jõudlust nii, et see vastab ideaalselt kaasaegse auto nõudmistele. Samuti laguneb see aeglasemalt ja seega on selle jõudlus parem kui mineraalõlil.

Täissünteetilisi õlisid on vaja uuemates turbomootoriga sõidukites, kuna need töötavad palju kõrgemal temperatuuril kui tavalised mootorid. Täissünteetiline õli on aga väga soovitatav ka nendele autodele, mis on sageli käivitus-/seiskumisliikluses, regulaarselt pukseerivad jne. Täissünteetiline õli on üks selline õli, mis pikendab teie mootori eluiga.

Täissünteetilise õli eelised

  • Vähem lisandeid: Täissünteetiline õli sisaldab vähem lisandeid kui mineraalõli, seega on see keskkonnasõbralikum ja aitab kontrollida süsinikdioksiidi heitkoguseid.
  • Parem kaitse: Täissünteetiline õli säilitab mootori kaitse pikema aja jooksul, eriti äärmusliku kuumuse korral. Mineraal aga võib laguneda ja aurustuda.
  • Parem vedeliku liikuvus: õli ringleb vabalt ja jõuab kõikjale kohe pärast mootori käivitamist. Kui aga rääkida kasutatavast tavapärasest õlist, kulub käivitumiseks ja õlil sihtkohta jõudmiseks oma aega.

Mis on poolsünteetiline õli?

Poolsünteetiline õli on segu täis sünteetilisest õlist ja tavapärasest mineraalõlist. Kuigi see ei suuda saavutada kõrgemat jõudlust kui täissünteetiline õli, töötab see paremini kui tavaline mineraalõli. Täissünteetilise õli ja poolsünteetilise õli hinnavõrdlus näitab, et viimane on madalama hinnaga. Kui hakkate täissünteetilise õli asemel kasutama poolsünteetilist õli, ei teki teie autole koheseid ega drastilisi tagajärgi. Kuid selle pikaajaline kasutamine ei lase sul nautida sõidu eeliseid.

Poolsünteetilise õliga pole kütusesäästlikkust võimalik saavutada. Ärge sattuge segadusse, kui keegi küsib, kas soovite sünteetilisi segusid või mitte. See tähendab sama, mis poolsünteetiline õli. Segu saadakse õige intensiivsusega segamise teel ja see hõlmab nii kõrget kui ka madalat viskoossust mootori kõrge ja madala töö temperatuuri jaoks.

Poolsünteetilise õli eelised

  • Parem kütusesäästlikkus võrreldes mineraalõliga: poolsünteetilise õli madal viskoossus ja hõõrdumise omadused tagavad teie sõidukile parema kütusesäästu.
  • Parem hind: nagu mõlema maailma parim, pakub poolsünteetiline õli parimat täissünteetilist õli, näiteks määrdeaine kasutusiga ja paremat viskoossust madalamate hindadega kui täissünteetiline õli.
  • Parem mootorikaitse: sellel õlil on kõrgemate temperatuuride ja suuremate koormuste korral tavaliselt parem mootorikaitse kui teistel õlidel.

Olenemata sellest, millist õli te kasutate, pöörake alati tähelepanu õli SAE-väärtusele. See on välja antud karteri-, käigukasti- ja telje määrdeainete jaoks. Mida väiksem number, seda kergemini õli voolab.