Millised on rehvi purunemise levinumad põhjused?

Rehvide purunemine on üks suuremaid ebamugavusi, millega iga juht teel olles silmitsi peab seisma. Oleme kõik kogenud tunnet, kuidas meie sõiduk rehvi purunemisel upub.

Läbipõlenud rehvidel võib olla mitu põhjust. Läbipõlenud rehvid ei kahjusta mitte ainult sõidukit ja selle heaolu, vaid on riskantne nii juhi kui ka teiste reisijate turvalisusele. Oluline on see, et mõistaksite nende põhjuseid. Ennetav meede hõlmab nõuetekohast hooldust ja remonti, et vältida äpardusi, nagu veidratel tundidel teele jäämine või halva ilmaga kinnijäämine jne.

Rehvi lõhkemise levinumad põhjused

Rehvi lõhkemise levinumate põhjuste tundmine aitab teil mõista olukordi ja tõlgendada välditavaid juhtumeid.

Järgmised on rehvi purunemise levinumad põhjused:

 • Teravad objektid

Üks levinumaid teatatud rehvi purunemise põhjuseid on selle kahjustamine või lõikamine sellesse torgatud terava eseme (nagu nael või klaas) poolt. Rehv puruneb järkjärgulise õhulekke tagajärjel, mille põhjustab terava eseme läbitorkamine.

Selliseid torkeid saate vältida, kui olete ettevaatlik, kui te ei sõida sellistest prahist mööda ja väldite parkimist kohtades, kus näete sellist prügi.

 • Kehv autojuhtimine

Iga hoolimatu või vale sõidustiil mõjutab mitte ainult teie rehvide seisukorda, vaid järk-järgult ka nende üldist seisukorda. Karmid sõiduharjumused, nagu läbi löökaukude või prahist, nagu teravad esemed, sõitmine paljastavad teie rehvipinnad väga ebatasastele pindadele, mis põhjustavad rehvi kulumist. Selline tõsine sõit põhjustab rehvide läbimurdeid ja lõhkemist. Kehv sõit põhjustab rehvide nõrgenemist, mis suurendab rehvi lõhkemise tõenäosust.

 • Klapi varre rike

Kui teie autorehv ei näita torke märke, peaksite vaatama selle klapivarre. Teie rehvi klapivars on ventiil, mis võimaldab teil rehvide täitmise ajal õhul sisse pääseda. See klapivars on tavaline auto rehvi purunemise süüdlane. Mis tahes ummistus või valesti suletud klapp põhjustab lekke või torke tavalise põhjuse.

 • Kuumus

Kõrge temperatuur on veel üks levinud põhjus, miks rehvid purunevad suvel. Suvekuumus põhjustab rehvide (pinnaga otseses kokkupuutes) paisumise, mis omakorda suurendab siserõhku. Kõrge rõhuga rehvil on oht puruneda ja seetõttu on soovitatav järgida oma auto regulaarset hooldusgraafikut. Juht peaks tagama, et tootja soovitatud õhurõhk püsiks rehvides kogu aeg.

 • Halvad rehvi tingimused

Mitte iga purunenud rehv ei pea olema põhjustatud ainult torkest. Rehvide regulaarne kulumine ja rehvid võivad järk-järgult akumuleeruda, põhjustades tühjenemise ohtu ja muutes rehvi isegi suuremate sõiduohtude suhtes haavatavaks.

 • Rehvirõhk

Õige rehvirõhk on samuti oluline tegur, mis määrab rehvi eluea ja rehvi purunemise ohu. Teie auto rehvirõhk on kriitilisem kui selle funktsioon rehvi purunemise ohu vähendamisel. Alates sõiduki nõuetekohase käsitsemise vajadusest kuni häda manöövrite tegemiseni, mängivad õige õhupuhastus ja rõhk kriitilist rolli juhi juhitavuse määramisel auto üle. Tootja soovitatud rehvi mõõdud ja rehvirõhud on märgitud sõiduki uksepadjal olevale sildile. Kasutaja peab tagama, et soovitatud rõhku hoitakse kogu aeg.

Rehvi hoolduse tähtsus

Teie autorehvi regulaarne hooldus teeb selle pikema eluea jaoks ühe kõige olulisema autohoolduse elemendi. Rehvi hoolduse eest hoolitsete palju, et tagada teie sõiduki nõuetekohane toimimine ja ohutus teel. Iga autoomanik peab järgima järgmisi regulaarseid rehvihooldusi:

 • Ühtlane rataste joondus
 • Regulaarne rehvivahetus
 • Tagada piisav rehvirõhk
 • Õige rehvirõhk
 • Kontrollib kulumist
 • Regulaarne rehvi üldise seisukorra kontroll

Kui kaua saab sõita tühjade rehvidega?

Tühise rehvi läbitav vahemaa sõltub sõidukist ja rehvi konstruktsioonist ning võib ulatuda 40–80 kilomeetrini kiirusel 50 km/h. Run-flat rehvidel on spetsiaalne ehitus, mis võimaldab neil lühikest aega sõita isegi pärast torke saamist.

Kui kaua aega kulub tühja rehvi vahetamiseks?

Tavaliselt kulub purunenud rehvi vahetamiseks vähem kui 30 minutit.

Kõigil sellistel juhtudel, kui leiate end sellisesse olukorda takerdunud, on kõige parem otsida professionaalset abi ja lasta oma rehvid võimalikult kiiresti välja vahetada.