Kuidas valida oma sõidukile õige vaha- või värvitihend

Sobiva autovaha või värvitihendi valimine võib olla keeruline. Turul on sadu, kui mitte tuhandeid tooteid ja neil kõigil on oma eelised. Mis oleks siis teie autole parim vaha?

Sellele küsimusele vastamiseks peate teadma, millised on teie võimalused ja mis neid üksteisest eristab.

Kolm põhilist värvikaitse tüüpi:

Autovahad sisaldavad mingit liiki looduslikult esinevat vaha, näiteks karnaubavaha või mesilasvaha.

Värvi hermeetikud on valmistatud sünteetilistest või kõigist keemilistest koostisosadest.

Värvikatted on valmistatud täielikult sünteetilistest või tehismaterjalidest, nagu SiO2 ja grafeen.

Nendes kategooriates on kolm alamkategooriat:

• Cleaner vahad või Cleaner hermeetikud

• Viimistlusvahad või Viimistlus hermeetikud

• Täiustatud keraamika (vahad, hermeetikud ja hooldus pihustid)

Määratlused:

Cleaner Vahad puhastavad, poleerivad ja kaitsevad ühe sammuga. Need sisaldavad looduslikke kaitseaineid, nagu karnauba vaha. Näiteks BLACKFIRE One Step ja SONAX Easy Shine.

Cleaner Hermeetikud puhastavad, poleerivad ja kaitsevad ning kasutavad kõiki sünteetilisi kaitse komponente. Wolfgang Uber All In One ja Klasse All In One on näited puhtamatest hermeetikutest.

Viimistlusvahad ei paku puhastus võimet, keskendudes ilu maksimeerimisele koos looduslikel koostisosadel põhineva kaitsega. BLACKFIRE Midnight Sun Carnauba Paste Wax on klassikaline näide viimistlusvahast, mida mõnikord nimetatakse ka autovahaks.

Viimistlus hermeetikud ei paku puhastus võimet, keskendudes sünteetilistel koostisosadel põhineva kaitse abil ilu maksimeerimisele. BLACKFIRE Paint Sealant ja Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant on mõlemad viimistlus hermeetikud.

Hübriidid on kombinatsioon nii looduslikest kui ka sünteetilistest koostisosadest, nii et need ei sobi teistesse loetletud kategooriatesse. Mõned hübriidid puhastavad ja mõned mitte. Wolfgang Fuzion Carnauba-Polymer Estate Wax on puhastusvõimeta hübriidi näide.

Täiustatud keraamika need tooted täidavad oma traditsioonilisi rolle täiustatud jõudlusega. Vahadele ja hermeetikutele lisatakse tavaliselt grafeeni või SiO2, et parandada vastupidavust ja võimendada läiget. Neid täiustatud eeliseid võib leida ka auto šampoonidest ja puhastusvahenditest, mis aitavad säilitada sära ja pikendavad aluskaitse kasutusiga. Mõned head näited seda tüüpi toodetest on DP “Not Your Father’s” Paste Wax, Wolfgang SiO2 Paint Sealant ja Pinnacle Black Label SiO2 Detail Spray.

Cleaner Wax või Cleaner Sealant

Puhastusvaha sisaldab keemiliste puhastusvahendite segu ja sageli teatud tüüpi abrasiive, kas kahanevat või mittekahanevat.

Üheskoos eemaldavad keemilised puhastusvahendid ja abrasiivid värvilt oksüdatsiooni ja tee mustuse, mis taastab värvi selguse ja rikkalikkuse. Samal ajal jätavad nad endast maha kaitsekihi, mis aitab lukustada sära ja kaitsta värvi elementide eest. Paljud tooted, mida näete kohalikus autoosade kaupluses, on puhtamad vahad.

Kui lähete oma kohalikesse autoosade kauplustesse, on enamik riiulitel olevatest jaemüügi vahadest puhtamad vahad, mis on mõeldud juhuslikele detaili müüjatele, mitte paadunud detailitöö entusiastidele. Need tooted on mõeldud igapäevastele juhtidele – sõidukitele, millega sõidetakse iga päev ja mis seetõttu on rohkem kulunud kui garaažis hoitud auto. Puhastusvahad poleerivad ja kaitsevad ühe sammuga, nii et need on populaarsed valikud aeg-ajalt detaili töötlejatele.

Puhtam vaha on ka see, mida me detailitööstuses nimetame One-Step tooteks või AIO-ks. AIO tähistab kõik-ühes. AIO tooted teevad ühes etapis mitu protsessi, näiteks:

  • Puhastage pind
  • Poleerige värv kõrgläikeliseks
  • Jäta maha kaitsekiht

Tähelepanuta jäetud viimistluse korral on kõige parem kasutada puhtamat vaha, kuna sellel võib tõenäoliselt koguneda värvi saastumine. Puhastusvahad ehk kõik-ühes tooted on mõeldud inimestele, kes soovivad värvi poleerida ja kaitsta ühe sammuga. Nende eesmärk on saada suurepärane välimus, ilma et peaksite investeerima aega ja vaeva, mis on seotud mitmeastmelise lähenemisviisiga.

Autol, mille värv on suurepärases seisukorras, ei ole vaja ja enamikul juhtudel ei tohiks kasutada puhtamat vaha; näiteks täiesti uus auto või vanem auto, mille värv on korralikult puhastatud ja poleeritud. Suurepärases seisukorras viimistlust saab paremini teenindada viimistlusvaha või viimistlus hermeetikuga.

Veel üks näide viimistlusest, mis ei vaja puhtamat vaha, on täiesti uus värvimistöö pärast tavalist 30-päevast õhu käes kõvenemise ooteaega. Täiesti uus värv peaks pärast selle maalri käest kätte võtmist hea välja nägema, kuid enamik maalijaid käsib teil oodata vähemalt 30 päeva, enne kui värvi pitseerite vaha või värvi hermeetikuga.

Pärast 30 päeva möödumist tuleks kasutada viimistlusvaha, mitte puhastusvaha. Teoreetiliselt peaks uus värv olema suurepärases seisukorras, nii et te ei peaks kasutama ühtegi puhastus- või abrasiivi sisaldavat toodet. Miks segada täiuslikkusega?

Rakendusmeetod

Enamasti tuleb pinnale töödelda puhastusaine/vaha tüüpi toode. Puhastusvahasid ei pühi peale, pühi tooted ära. Osa puhastus toimingutest tuleb siis, kui töötlete toote värvi sisse või kasutate elektrilist poleerit, mis töötleb toote värvi sisse. Mida halvemas seisukorras värv on, seda rohkem on teil vaja toodet töödelda.

Viimistlusvaha või viimistlushermeetik

Viimistlusvaha erineb palju puhtamast vahast. Viimistlusvaha kas ei paku üldse puhastusvõimet või ei paku seda vähemalt piisavalt, et olla toote kasutatav omadus.

Viimistlusvaha on vaha või värvi hermeetik, mida kasutatakse viimistluse andmiseks autole, mille värv on alustuseks suurepärases seisukorras ja/või värv on poleerimise ja värviparanduse abil taastatud.

Kui kasutate vigade, nagu keerised ja kriimud, eemaldamiseks esmalt segu või keeriste eemaldajat ning seejärel läike taastamiseks lakki, peaks viimane samm olema viimistlusvaha pealekandmine. Oled juba lihvinud. Täiendavat hõõrdumist ega puhastamist pole vaja.

Viimistlusvaha või viimistlus hermeetik on kirsiks tordil.

Rakendusmeetodid

Pühkige peale, töötage sisse ja seejärel pühkige kohe ära ilma kuivamisajata.

Pühkige, laske tootel kuivada ja seejärel pühkige ära.

Kuna viimistlusvahasid ja värvihermeetikuid tuleks tõesti kanda ainult suurepärases seisukorras viimistlusele, ei ole vaja toodet agressiivselt pinnale töödelda nagu puhtamat vaha. Viimistlusvaha või hermeetikuga kandke toode peale ja levitage paneeli osalt välja ning seejärel töödelge toodet õrnalt 2–3 liigutusega igal ruuttollil, et katta värv ühtlaselt. Te ei töötaks tootega nagu puhtama vahaga, kui soovite proovida defekte eemaldada.

Viimistlusvahad ja värvi hermeetikud pühitakse sageli peale, laotatakse laiali ja seejärel pühitakse kohe maha. Arutelu foorumitel, kus kirjeldatakse üksikasjalikult, nimetatakse seda tüüpi tooteid WOWO (pühkige sisse, pühkige ära) toodeteks.

Mõned tootjad väidavad, et nende tooted peavad enne eemaldamist kuivama. Seda tüüpi toodete puhul kandke toode õhukese katte saamiseks peale ja laiali. Seejärel laske kattel enne pehme rätiku või kapoti abil eemaldamist täielikult kuivada.

Keraamilised katted

Sarnaselt hermeetikutega on ka keraamilise katte ainus ülesanne viimistlust kaitsta. Enne katte pealekandmist peaksite veenduma, et teie värv on ideaalses või peaaegu ideaalses seisukorras. See mitte ainult ei aita kattekihil pinnale kinni jääda, vaid kindlasti ei taha te järgmise 3 aasta jooksul kriimustusi kinni hoida! Ja enne kui me edasi läheme, lugesite seda õigesti. Üldiselt kestab enamik värvkatteid aastast kuni 5 aastani. Mõned profiklassi pinnakatted võivad sellest isegi kaugemale minna!

Niisiis, kui värvkate kestab kauem, pakub tugevamat kaitset ja annab läikiva viimistluse, siis miks ei võiks kõik valida värvikatet? Kuigi kõik need atribuudid on tõesed, on värvikatetega kaasas mõned hoiatused. Pealekandmise protsess on veidi keerulisem ja tavaliselt tuleb toodet paneeli haaval peale kanda. See protsess nõuab rohkem ettevalmistust kui teised LSP valikud.

Rakendus:

Alustage täielikult puhastatud ja defektideta pinnaga. Soovite veenduda, et see hõlmab ka saastest puhastamist.

Värvi vigade ilmnemisel korrigeerige värvi vastavalt vajadusele.

Kasutage paneeli ettevalmistamist vastavalt tootja juhistele. See eemaldab kõik pinnale jäänud õlid.

Kandke paneel paneeli haaval ja tasandage üleliigne toode vastavalt vajadusele. Erinevatel kattekihtidel võivad olla erinevad pealekandmismeetodid ja eelistatud pealekandmiskeskkonnad. Täpse teabe saamiseks vaadake alati juhiseid.

Katte pealekandmine võib tunduda palju keerulisema protsessina, kuid pealekandmine on lihtne, kui teate samme. Paljud Autopia ümbruses leiduvad värvikatted on loodud kandmise lihtsust silmas pidades.

Lõpliku valiku tegemine

Nüüd, kui teate oma valikute kohta natuke rohkem, on aeg teha otsus. Mis on teie jaoks parim vaha, hermeetik või kate? Noh, sellele pole veel ideaalset vastust, kuid me juhendame teid nii kaugele kui võimalik!

Aeg: selle esimene osa on lihtne. Kui palju aega saate investeerida? Kõige suuremaks investeeringuks võib pidada keeruka detaili aja- ja vaevakulu.

  • Piiratud: kui olete üks neist inimestest, kellel on alati vähe aega, võib puhtam vaha olla teie jaoks parim valik. Isegi viimistlusvaha või viimistlus hermeetiku sisse astumine ei võta palju rohkem aega. On isegi mõned pihustatud hermeetikud ja katted, mida saab enne kuivamist peale kanda!
  • Mõõdukas: kas teil on natuke rohkem aega investeerimiseks? Täiuslik! Üleminek traditsioonilistest vahadest ja hermeetikuga pihustatavatest katetest. Need nõuavad sama palju ettevalmistustööd kui traditsioonilised katted, kuid neid on veidi lihtsam peale kanda. Tavaliselt on need pihustid, salvrätikud ja annavad muljetavaldava kaitsetaseme.
  • Mida iganes see võtab Kas eelistate kompromissi vaba valikut? Seejärel soovite valida traditsioonilise katte või kattesüsteemi. Soovite ettevalmistusse investeerida rohkem kui midagi muud. Eeldusel, et te ei soovi järgmise 3–5 aasta jooksul keerisejälgi kinni hoida. Seejärel valige ühekihiline või kahekihiline süsteem. Iga valik võib pakkuda ainulaadseid eeliseid, seega lugege enne lõpliku valiku tegemist kindlasti toote kohta teavet.

Keerukus: pidage meeles keerukust, kui piirate oma valitud toodet. Oleme kindlad, et “DIY” stiilis tegelaskuju võib katte kanda; aga kui te pole kunagi autot üksikasjalikult kirjeldanud, võite olla väljakutseks. Ütlematagi selge, et taotlusprotsesside ülevaatamisel pidage meeles oma isiklikku tüüpi ja kogemusi.

Vastupidavus: kui otsite pikaajalist lahendust, võib kattekihile aja ja energia investeerimine olla parim valik; aga kui teile meeldib vaha pealekandmise terapeutiline pool, võib see olla parem valik.

Jõudlus: Tuhandete vahade ja hermeetikutega, mis tagavad fenomenaalse jõudluse, võite kvaliteetselt värvkattelt oodata veidi enamat. Täiustatud koostisained suurendavad teie värvi pindpinevust. See muudab pinna eriti reostuskindlaks, pakkudes samal ajal muljetavaldavat hüdrofoobsust.

Niisiis, mis on teie valik? Karnauba klassikaline tunne? Võib-olla hermeetiku libe tunne? Või lähete keraamika kivikõva kaitseni? Sellest hoolimata olete juba astunud parima sammu. Olete astunud sammu tagasi ja mõelnud, milline on teie jaoks parim valik. Mõned ütlevad, et see on nauditava detaili kogemuse kõige kriitilisem samm