7 kõige levinumat elektriprobleemi autos

Ferraril, Bugattil, Hyundail ja Hondal on üks ühine joon – neid ähvardab igal ajal elektri probleeme. Sõltumata auto margist, klassist, vanusest või töökorrast, võivad tekkida elektriprobleemid. Seal on mõned hoiatusmärgid, mis aitavad välja selgitada, mis autol on probleem. Nende märkide tundmine võib aidata hoida teie autot püsivate kahjustuste eest.

Kuigi elektriprobleemid on veidi keerulised, võib märkide tundmine aidata teil eksperdile paremini selgitada. Elektri probleemide lahendamiseks pöörduge alati spetsialisti poole. Selle isetegemise loendi abil ise käsitlemine pole soovitatav. Pöörake tähelepanelikult järgmist tavaliste elektriprobleemide loendit.

Auto elektri probleemide diagnoosimine

Otsige märke, mis viitavad teie auto probleemidele, mis vajaksid elektriparandust. Elektrilise rikke lahenduseks on esmalt probleemse piirkonna leidmine.

Kui mootor on välja lülitatud ja auto ei lülitu sisse ühtegi elektrilist osa, võib teie auto aku laetus tühjaks saada. Teie auto elektriprobleemide põhjuseks võib olla ülaltoodud põhjus või generaatori väljalülitamine. Kõigi autode erinevat marki kasutades peate oma sõidukit professionaalselt kontrollima ja tuvastama selle elektriprobleemide põhjuse.

Siin on 7 kõige levinumat auto elektriprobleemi

  • Lahtised süüteküünlad:

Nii nagu puitmööbli lahtised kruvid, põhjustavad ka lahtised süüteküünlad palju kahju. Nad vastutavad kolvi sisselülitamise eest ja kui teie süüteküünlad on lahti, toimub ebatavaline tegevus.

Kui märkate, et auto võimsus kiiresti kaotab ja lõpuks seiskub, on selle põhjuseks tõenäoliselt tootmisdefektid või kahjustatud süüteküünald.

Millele tähelepanu pöörata: auto ebatavaline jõudlus ja aktiivsus ning kiire võimsuse kadu. Selle probleemiga peab kindlasti tegelema asjatundja. Kuigi saate selle ise välja vahetada, on asjatundlik hooldus alati parem.

  • Mootori starteri probleemid:

Põhjuseid, miks teie auto ei käivitu, on mitu ja üks neist on kahjustatud või vigane starter. Nagu nimigi ütleb, on see osa autost see, mis käivitab kogu sõiduki käitamise protsessi. Isegi täis laetud aku ja suurepärase generaatori rihmaga ei lähe te kuhugi, kui starter ei tööta. Kui soovite, et teie auto uuesti tööle hakkaks, paluge see välja vahetada või parandada.

Millele tähelepanu pöörata: Käiviti kostab väike klõps. Kui te heli ei kuule, peaksite tõenäoliselt laskma starterit kontrollida.

  • Mootori käivitamine:

Mõnikord võib teie auto elektrisüsteemis olla defektne osa, mis võib lõppeda aku tühjenemisega. See takistab starteril mootorit tegelikult väntamast. Tõenäoliselt põleb ekraanil olev väike “kontrolli mootorit” tuli ja teie auto ei käivitu. Sageli, mida vanem on teie auto, seda suurem on mootori pöörlevate osadega seotud probleemide oht. Kui kütuse sissepritsega on probleeme, võib see olla ka raske algus. Regulaarne hooldus ja kontroll võivad neid probleeme vältida. Kütuse sissepritse ja gaasihoovastiku puhastamine aitab mootoril palju kiiremini käivitada.

Millele tähelepanu pöörata: Käivitusprobleemid, kus auto lihtsalt ei käivitu. Paluge eksperdil seda probleemi kontrollida. Selle probleemi täielikuks vältimiseks tehke regulaarset hooldust.

  • Talitlushäire generaator:

Olete aru saanud, et aku on korras, nii et mõistate, et peate generaatorit kontrollima. Teaksite kindlalt, kui rike on generaatoris. Kui see on kahjustatud, väheneb võimsus ja auto hakkab aeglustuma. Kuna laengut ei jaotata, hakkab auto elektrisüsteem vilkuma. Rikkis generaator tuleb viivitamatult välja vahetada.

Millele tähelepanu pöörata: võimsuse vähenemine ja kiire kiiruse kaotus autos. See vajab kohest asjatundlikku abi, vastasel juhul ei vii teie auto kindlasti kuhugi!

  • Lahtised juhtmed ja vigased kaitsmekarbid:

Kui teie auto kaitsme sageli läbi põleb, teate, et on aeg kaitsmekarp välja vahetada. Kaitsmekarbi ümber olevad lahtised juhtmed võivad panna kaitsme läbi põlema. Veelgi enam, vigased ja lahtised juhtmed võivad põhjustada ka teie auto kiire voolu kadu.

Millele tähelepanu pöörata: kaitsme sagedased läbipõlemised. Kui eksperdil probleemile pilk peale visata, lahendaks probleem kiiresti.

  • Probleemid auto akuga:

Nii et olete kontrollinud starterit ja see teeb klõpsu. Kuid teie auto ikka ei käivitu. See tähendab, et teie starteri juhtmestik on lahti või aku on tühi. Aku probleemid tekivad tavaliselt kahjustuste, kehva aku tööea või aku lekke tõttu. Akuga töötades vältige akuvedelike otsest kokkupuudet nahaga.

Mida jälgida: hämarad tuled, tuled, mis ei lülitu sisse, või mootor, mis ei lülitu sisse. Need on tugevad märgid, et teie aku vajab viivitamatut hooldust.

  • Lühis:

Kellelegi ei meeldi võtta ette rohkem, kui nad hakkama saavad, miks siis teie ringrada peaks tegema? Kui anda vooluringile rohkem võimsust, kui see vastu suudab, põhjustab lühise. See on tegelikult üsna tõsine auto elektriprobleem, kuna see võib põhjustada teie auto põlemise ja isegi plahvatuse!

Mida jälgida: põleva plasti lõhn sõidu ajal. Jälgige seda lõhna, kuna see võib viidata juhtmele, mis vooluringis lühises.

Ei tohi tähelepanuta jätta ka autode elektri probleeme. Oluline on probleem kohe pärast diagnoosimist lahendada. Kui teie sõiduk käitub veidralt, vajab see taaselustamiseks asjatundja abi ja hoolt.