Kuidas ma tean, et on aeg oma auto õli vahetada?

Õli on teie auto päästerõngas ja kui te ei kontrolli mootoriõli vastavalt vajadusele, olete teel suure kriisi poole, nagu mootori remont või isegi mootorivahetus! Kui tegemist on autohooldusega, peaks see olema teie prioriteetide loendis esikohal.

Kuigi teie jaoks on oluline teada õli vahetamise tähtsust, peate teadma ka hoiatusmärke, mis annavad märku, et teie mootoriõli on vaja vahetada.

Millal peaksite mootoriõli vahetama?

Autoõli tuleb vahetada iga 5000 kilomeetri või kolme kuu järel, olenevalt sellest, kumb saabub varem. Täpsed tehnilised andmed leiate oma kasutusjuhendist ja tootja üksikasjadest.

Kõik autod on üksteisest erinevad ja seega on ka nende õlivahetuse vajadus margi ja mudeli lõikes erinev. Kuigi teate, et teie mootoriõli tuleb vahetada, on siin mõned näpunäited, mis aitavad teil mõista, millal seda teha.

6 peamist märki, mis näitavad, et teie auto õli tuleb vahetada:

 • Kontrollige oma mootori tuli

Parim viis mootoriõli kontrollimiseks probleemide suhtes oleks vaadata õlivahetus tuld ja mootorituld. Kui õlitase on madal, süttivad mõlemad tuled. Kinnitage probleem õlimõõtevarda õli kontrolliga. See on teie hoiatusmärk, et teie mootor on siin ohus.

 • Müra mootorist

Hoiatusmärk, et teie mootoriõli tase ei ole optimaalne, on mootorist kostuv koputus heli. See juhtub siis, kui mootor pole korralikult määritud. Müra tuleneb mootori osade vahelisest hõõrdumisest ja annab märku, et peate seda hädaolukorraks pidama.

 • Õli värv

Teine signaal, et peaksite mootoriõli kontrollima, on õlivärv. Puhta õli värvus on merevaigukollane ja veidi läbipaistev. Õli vananedes muutub õli värvus mootorist pärit osakeste tõttu tumedamaks. Kontrollige kindlasti mootoriõli kord kuus. Tehke õlimõõtevarda õlikontroll ja kui leiate, et õlimõõtevarda pole õli värvi tõttu näha, peate minema õlivahetusele.

 • Õli või aurude lõhn

Kui tunnete iga kord autosse istudes õlilõhna, peate mootoriõli kontrollima. Selle põhjuseks võib olla õli lekkimine. Auto ülekuumenemine võib põhjustada aurude lõhna teie autos.

 • Suits Heitgaasist

Teine hoiatusmärk õlivahetuse kohta oleks teie auto väljalaske torust väljuv suits.

 • Läbitud vahemaa

Rusika reegel on, et õli tuleb vahetada pärast seda, kui auto on läbinud 5000 või 10000 kilomeetrit, olenevalt sõiduki vanusest, margist ja seisukorrast.

Mootoriõli kontrollimise õppimisel peate mõistma ka seda, miks on auto õlivahetus oluline, et teie auto töötaks sujuvalt.

10 põhjust, miks auto mootoriõli tuleb vahetada:

 • Hoiab ära mootori kahjustused:

Vana mootoriõli põhjustab tavaliselt hõõrdumist, halba määrimist ja suuremat kulumist. Mootori määrimise puudumine põhjustab mootori ülekuumenemise tõttu mootori kinnikiilumist. Kui kasutate õigeid mootoriõli määrdeaineid, on teie mootor korralikult määritud ja ka mootori eluiga pikeneb. Regulaarne auto õlivahetus tagab mootori puhtuse ja hoiab ära selle võimaliku kahjustumise.

 • Vähendab kulumist:

Mootori liikuvad osad nagu kolb, klapid ja väntvõll on kaitstud mootoriõli määrdeainetega. Mootori korrosioon või kahjustused tulenevad kondenseerumisest ja korrapärane mootoriõli vahetamine hoiab seda ära.

 • Vältige mootori osade kahjustamist:

Kui te regulaarselt õli ei vaheta, saavad mootori osad hõõrdumise tõttu kahjustada ja võite maksta suure summa mootoriosade remondi eest.

 • Kontrollige sisepõlemist:

Mootori sisepõlemine või põlemine toimub vana õliga, mis on kaotanud oma määrdeomadused. Õli viskoossus või paksus kaob. See toob kaasa õlisette, mille tulemuseks on mootori sisepõlemine, mistõttu tuleb mootor välja vahetada.

 • Valed õli tasemed:

Õlivahetusele minnes tuleb meeles pidada, et pärast seda autoga sõites põleb õli. Nii et õlitase, mida nägite õlivahetuse ajal, langeb ja see põhjustab mootori probleeme. Seetõttu on mootoriõli kontrollimiseks oluline õlimõõtevarda kontrollimine. Mõõtevarda leiate oma auto kapoti või kapoti alt.

 • Hõõrdumise vähendamiseks määrige osi

Vanem õli mootoris põhjustab osade suuremat hõõrdumist, mille tulemuseks on väikesed metallilised andmed või veidi mootori jahutusvedelikku, mis kahjustab teie mootorit. Õlivahetuse ajal tehtav õlianalüüs hoiab seda ära.

 • Lekke tuvastamine:

Tihendi lekkimine või seibi kulumine põhjustab õlitaseme langust. Neid probleeme saab tuvastada ja vajalikke asendusi teha, kui vahetate oma õli regulaarselt.

 • Parem kütusesäästlikkus:

Regulaarne auto õli vahetamine tagab kütusekulu vähenemise ja kütusesäästlikkuse paranemise. See toob kaasa märkimisväärse kokkuhoiu kogu sõiduki omamise aja jooksul.

 • Sõiduki pikem eluiga:

Kui vahetate oma auto regulaarselt õli, tekib vähem mootori kahjustustega seotud probleeme ning kasutate oma autot sagedamini ja veedate vähem aega garaažis remonti tehes.

 • Madalad heitgaasid:

Kui õli vahetatakse regulaarselt, on heitgaasi heitmed väiksemad. Samuti ei teki teil probleeme emissiooni testide ajal, mis on seaduse järgi kohustuslikud.

On selge, miks peaksite regulaarselt kontrollima mootoriõli. See säästaks tohutult ja pikendaks oma sõiduki eluiga.

Nüüd, kui teate õli vahetamise tähtsust, peate teadma hoiatusmärke, mis annavad märku, et mootoriõli tuleb vahetada.

Tagage oma sõidukile tervislikum elu

Veendumaks, et naudite oma sõidukiga sõitmist ja veedate vähem aega garaažis kallite remonditööde jaoks, pole vaja teha muud, kui kontrollida mootoriõli. Pidage meeles hoiatusmärke ja laske oma sõiduki õli vahetada. Teie sõidukil on pikk eluiga ja teie naudite rahulikku sõitu!