3 lihtsat viisi autolt kriimustuste eemaldamiseks

Kuidas eemaldada “vaevu olemas” auto kriimustusi

Pole saladus, et autovärv kriimustub kergesti. Kas olete kunagi pannud toidukoti katusele, kapotile või pakiruumi kaanele ja libistanud selle siis maha? Tulemust teate: kohesed kriimud.

Kuid ärge ehmuge. Võimalik, et saate need väikesed värvikriimud ise eemaldada vähem kui tunniga ja vähem kui 30 dollari eest. Et näha, kas teie kriimud vastavad selle isetegemise remondi jaoks, tõmmake küünega üle kriimustuse. Kui teie küüs libiseb üle kriimu, ilma et see sinna kinni jääks, on see väike kriimustus, mis lakkib välja. Kui aga kriimustus küünesse jääb, on see töö keretöökoja jaoks.

Kui teie kriimustus sobib, korja 3000-liivapaber, hõõrumis- ja poleerimissegu ning poleerimispadjad. Teil on vaja ka kaasaskantavat puurit või kahetoimelist (DA) poleerimisseadet. Enamiku komponente saate osta igast autoosade kauplusest. Või võite osta täieliku kriimustuste eemaldamise komplekti.

Võib-olla olete kuulnud kriimustuste eemaldamise hambapasta meetodist. See töötab ainult väga madalate kriimustuste korral. Hambapasta on sama abrasiivne kui 3000-liivapaber ja toimib poleerimise masina. Kui teil pole vajalikke tööriistu ja materjale, on see suurepärane võimalus väikeste kriimustuste eemaldamiseks.

Tööriistad, mida vajate

 • Akutrell
 • Poleerimismasina padi

Materjalid, mida vajate

 • 3000-liivapaber
 • Mikrokiust rätik
 • Poleerimise segu
 • Hõõrde ühend

Lihvige auto värvi kriimustus

Tehke kriimustus ja liivapaber märjaks ning lihvige kergelt, kuni viimistlus tundub tuhm ja kriimustus pole enam nähtav. Seejärel puhasta pind mikrokiudrätikuga.

Kandke segu peale

Pritsige hõõrumismassi poleerimispadjale ja ajage see padjaga laiali. Seejärel laske poleeril või puuril töötada kiirusel 1200 p/min, kuni tekib kerge udu. Sära taastamiseks kasutage poleerimissegu.

Kuidas eemaldada väikesed auto kriimustused

Väikesed kriimud on täpselt piisavalt suured, et meie testis teie küünt peatada. Need kriimud on aluslaki sisse kaevanud. Kuid ärge muretsege, saate need siiski põhitööriistade ja materjalide abil välja saada. Ärge unustage oma autot pesta enne, kui proovite kriimustust eemaldada. Vaadake allpool lihtsat protsessi.

Materjalid, mida vajate

 • Mikrokiust rätik
 • Poleerimissegu
 • Hõõrdeühend

Kasutage kriimustuste eemaldamise toodet

Tupsutage küürimispadjale veerandsuurune rant ja kandke otse kriimustuskohale. Kandke toode kriimustatud alale ja ka ümbritsevale alale.

Pühkige jäägid ära

Pühkige kõik jäägid ära mikrokiudrätikuga.

Korrake kaks kuni kolm korda

Seda meetodit on ohutu teha paar korda. Pärast ühekordset proovimist võite näha kriimustuses väikest erinevust, kuid see pole täielikult kadunud. Andke sellele veel paar korda ja kriimustust on üha raskem näha.

Kuidas eemaldada sügavaid auto kriimustusi

Sügavaid värvikriimustusi on palju raskem käsitleda, kuid neid saab siiski kannatlikkusega likvideerida. Kui näete metall paneelini, on see meetod teie jaoks sobiv. Nagu kõigi nende meetodite puhul, peske autot enne, kui proovite kriimustust eemaldada.

Tööriistad, mida vajate

 • Liivapaber
 • Poleerimise padi
 • Mikrokiust rätik

Materjalid, mida vajate

 • Maskeeriv teip
 • Paber
 • Autovaha

Lihvige kriimustatud ala

Lihvige 2000-teralise liivapaberiga, kuni jõuate oma auto metall paneelini. Lihvige alati kriimustuse suunas; pole vaja rohkem kriimustusi teha.

Pihustage kruntvärvi ja seejärel värvige varjutatud alale

Maskeerige ala paberi ja maalriteibiga, et vältida värvi/krundi levimist teistele aladele. Pihustage sellele alale auto krunti ja laske sellel kuivada. Järgmisena pihustage piirkond oma autole sobiva värviga. Õige värvitooni leidmine võib olla keeruline, kuid teie tootja spetsifikatsioonid annavad teile värvile vastava koodi. Kandke alale suur kogus värvi ja laske kuivada.

Poleerige, kuni ala ühtib ülejäänud autoga

Muutke äsja värvitud ala oma ülejäänud autoga sobivaks, poleerides seda kohta. Asetage veerandsuurune rant poleerimispadjale või mikrokiust rätikule ja hõõruge ringjate liigutustega, kuni kogu lakk on eemaldatud.