Levinud auto mõlkide tüübid

Teie auto kerel istuv mõlk võib olla põhjustatud mis tahes ümbritsevast juhtumist, millest te võite olla teadlikud või mitte. Parim oleks, kui hoolitseksite alati automõlkide vältimiseks. Kuid hoolimata sellest, kui palju hoolitsust ja muret meie autoga sõites või autot parkides pannakse, juhtub õnnetusi. On suur tõenäosus, et auto kerel asetsev uus mõlk tervitab meid kriiskavalt/oruliselt/teravalt.

Märgid võivad tuleneda kärust või ostukärust, jalgpalli valesti sihikule seadmisest või sellest, et keegi avab kompaktsel parkimiskohal oma autoukse pisut liiga karmilt. Hea uudis on see, et kõik mõlgi tüübid pole ühesugused ja kahjustused on parandatavad. Kõik, mida vajate, on professionaali abi, et parandada teie auto värvil ja metallitöödel tekkinud mõlgid, kortsud või plekid.

Levinud automõlkide tüübid

Võimalik, et peate oma autol tohutute, sügavamate ja ulatuslikumate mõlkide parandamiseks sorteerima kuni ülevärvimiseni või isegi paneeli vahetamiseni. Sobiva abinõu leidmiseks on oluline mõista mõlgi põhjust.

Kuigi teatud tüüpi automõlgid võivad välimusele tekitada arme, võib teine tüüp jätta peale palja silmaga nähtava vale jälje. Keerulised mõlgid jätavad teid pindmise armiga, kui selle asemel kahjustatakse auto originaal viimistlust.

Levinud mõlkide tüübid on järgmised:

Dings

Need on väikesed mõlgid pinnal, mis on põhjustatud kivist või muust välisjõust/objektist, mis on vastu pinda tabanud, kuid millel on väiksem süvend (läbimõõt on pool tolli või alla selle).

Teravad mõlgid

Teravad mõlgid on kõigist mõlgi tüüpidest kõige keerulisemad. Need on tavaliselt tingitud väikestest metallesemetest, mis põrkavad kiiresti vastu teie auto välispinda. Väike metallese jätab pinnale terava jälje, kuid paneelide all võib kahjustus olla suurem.

Suurematel paneelidel, mille vahel on teravad mõlgid, on nende esialgne metalli suund rikutud. Neid teravaid mõlke on keerulisem parandada, olenevalt auto kere originaal metallist tehtud kahjustustest.

Ümmargused mõlgid

Ümmargused mõlgid on veel üks levinud auto mõlkide kategooria oma märkimisväärse välimusega. Need on ümara kujuga õõnsad mõlgid, mis jätavad pinnale vajunud ja madala jälje. Mõnikord võivad need olla lehtrikujulised. Need võivad tuleneda kiirest palli löögist, mis tuleb teie auto pargitud koha lähedal mängivate laste, rahekivide või muude ümarate objektide lähedal.

Värvivaba mõlkide eemaldamine on uus lähenemine mõlgi kahjustuste kõrvaldamisele. Olenevalt auto välispinna metalli- ja värvi kahjustuse ulatusest saavad professionaalid spetsialiseeritud tööriistu ja tehnikaid kasutades korralikult hoolt kanda auto teravate mõlkide parandamise eest.

Kortsus mõlgid

Pidage meeles ärritavat kriiskavat müra, mis tekib siis, kui objekt lohistatakse teisele teravale pinnale. Kortsus mõlgid on mõneti sarnaste juhtumite tulemus. Tavaliselt esinevad need külgpaneelidel ja need tekivad siis, kui ese avaldab esmalt massiivset lööki metallpinnale ja seejärel lohistatakse seda mööda paneeli.

Vaja on vilunud oskusi, et osata eristada kortsu ümarast või teravast mõlgist. Hästi koolitatud spetsialist suudab tuvastada mõlgi ümber tekkinud kortsud, mis on põhjustatud sellistest objektidest nagu jalgratta käepide, haagised, puuoksad või ukselingid.

Paljud kortsud võivad kahjustada teie auto välispinna metallpinda. Kortsunud mõlgid ei kahjusta mitte ainult metallitööd, vaid mõjutavad ka originaalset värviviimistlust. Hilisem kahjustuste parandamise nõudlus ei piisa värvivaba automõlkide eemaldamise tehnikast ja nõuab selle asemel spetsiaalsete tööriistade kasutamist ja professionaalset lähenemist.

Erinevus auto mõlkimiste ja mõlkide vahel?

Vastupidiselt levinud arvamusele, et kõik mõlgid on ühesugused, erinevad need sõltuvalt sellest, mis põhjustas sissetungi ja tekitatud kahjustuse ulatuse.

Erinevus auto mõlkide vahel on seotud kahju ulatuse ja suurusega. See, kus auto kerel oleva süvendi läbimõõt ei ole suurem kui pool tolli, on automõlk ja ulatuslike kahjustustega tüüp on automõlk. Autode müra on enamasti tingitud käru kriimustusest, vastu autokeret tabanud kividest või hooletust ukselöökidest.

Sõltumata teie auto mõlkimise põhjusest, tuleb see parandada. Auto mõlkide remont varieerub sõltuvalt kahjustuse põhjusest ja ulatusest. Kuigi mõned mõlgid kipuvad kriimustama ja kahjustama originaalset metalli ja värvkatet, on mõned muud tüübid, mis on metallist korpusel pelgalt kokkusurutud ja mida saab hõlpsasti fikseerida kiire värvivaba auto mõlkide remonditeenusega. Teised tohutud mõlgid vajavad selle täielikuks parandamiseks spetsiaalseid tööriistu ja professionaalseid tehnikaid.

Milliseid mõlke saab parandada?

Olgu tegemist lihtsa auto mõlgiga või ulatuslikuma ümarmõlgiga, terava mõlgiga või kortsulise mõlgiga, kõikvõimalikud mõlgid on parandatavad olenevalt auto välispinna metallitöödel tehtud kahjustuste ulatusest.

Autode kahjustused ei mõjuta värvkatet ega metalli viimistlust ning on enamasti seotud pindmiste kahjustustega (suurused alla poole tolli). Metall ega värv ei puutu kokku kooriku tekkimisega, millele järgneb arm. Värvivaba mõlkide parandamine on suurepärane meetod plekkide kõrvaldamiseks ja pinna parandamiseks.