Kuidas puhastada auto sisemust

PROJEKTI ÜLEVAADE

TÖÖAEG: 2-3 tundi

KOKKU AEG: 3 – 15 tundi

OSKUSTASE: Kesktasemel

Auto sisemuse puhastamine ei pruugi seda uimast uue auto lõhna tagasi tuua, kuid see parandab kindlasti õhukvaliteeti. Akende pesemine, prügist ja segadusest vabanemine ning auto salongi vaiba ja istmete puhastamine aitab teil kergemini hingata ning tagab kristallselgete akende parema sõiduohutuse.

Professionaalsed detailid võivad olla kulukad, kuid mõne tööriista ja puhastusvahenditega, mis teil tõenäoliselt käepärast on, saate oma auto salongi puhastada nagu professionaalid.

Kui sageli oma auto sisemust puhastada

Auto puhastamise sagedus sõltub sõidutingimustest, sõiduki kasutusviisist, reisijate arvust ja sellest, kui sageli sõidate.

Autode hooldamisel on ohutus alati prioriteet. Puhastage siseaknad vähemalt kord kuus või siis, kui mustus ei lase vastutulevaid sõidukeid näha. Eemaldage juhi põrandalaualt ja armatuurlaualt prügi ja praht, kui see segab sõiduki juhtseadiseid. Auto salongi põhjalikust puhastamisest kaks korda aastas peaks piisama.

Järgige neid samme, et hoida oma auto sisemus selle parimas vormis, mis aitab sõidukil kauem vastu pidada ja säilitada selle väärtust, kui selle müüte või vahetate.

Mida vajate

Seadmed / Tööriistad

 • Prügikast
 • Tolmuimeja vooliku, pilutööriistade või tsemendipuhuriga
 • Mikrokiudlapid
 • Vatipulk
 • Käsn
 • Jäikade harjastega puhastushari
 • Kopp
 • Aiavoolik (valikuline)
 • Duster
 • Vana hambahari
 • Tarp või tilklapp
 • Tuhm nuga või lameda peaga kruvikeeraja (valikuline)
 • Joonlaud või värvisegamispulk
 • Pihustuspudel (valikuline)

Materjalid

 • Ammoniaagivaba aknapesuvahend
 • Nõudepesuvedelik
 • Desinfitseerivad salvrätikud
 • Vesi
 • Majapidamispaber
 • Söögisoodat või aktiivsütt
 • Hapnikupõhine valgendi (valikuline)
 • Nahapuhastusvahend/palsam või sadulaseep (valikuline)
 • Polstri puhastusvahend (valikuline)
 • Valge destilleeritud äädikas (valikuline)
 • Vaibapuhastusvahend (valikuline)
 • Hambaork või pintsetid (valikuline)

Juhised

Koguge prügi ja praht

Koguge põrandalaudadelt, topsi hoidjatelt, uksetaskutelt ja istmetaskutelt kokku kogu prügi ning taaskasutage või visake see ära. Eemaldage autost turvatoolid, mänguasjad ja muud esemed.

Eemaldage ja puhastage põrandamatid

Põrandamatid on sageli autosalongi kõige mustemad esemed. Puhastamise hõlbustamiseks eemaldage need kõik autost. Enne puhastamise alustamist raputage või imege iga matt korralikult puhtaks. Seejärel asetage need pigem presendile või muule riidelapile, mitte määrdunud pinnasele.

Vaibaga mattide puhul kasutage vaiba- või polstripuhastusvahendit ja järgige juhiseid.

Kummist, vinüülist või silikoon mattide puhul kasutage liigse pinnase eemaldamiseks voolikut. Sega ämbris sooja vee lahus ja paar tilka nõudepesuvahendit. Kastke puhastushari lahusesse ja puhastage matid. Loputage korralikult ja laske neil enne autosse tagasi asetamist õhu käes kuivada ning jätkake salongi muude piirkondade puhastamist.

Vaipkattega mattide pesemine
Mõnda vaipkattega matti saab töödelda plekieemaldajaga ja masinas pesta, kuid kontrollige silti.

Puhastage siseaknad ja peegel

Kasutage siseakendelt udu eemaldamiseks pihustuspudelis mikrokiudlappi ja ammoniaagivaba kaubanduslikku aknapesuvahendit (ammoniaak võib kahjustada sisepinda). Valmistage ise aknapesuvahend, segades 1:1 lahjendatud nõudepesu seebi ja vee lahust, mis eemaldab tõhusalt tolmu, sõrmejälgi ja muud mustust.

Langetage aknad veidi ja alustage akna ülaosast ja liikuge alla, et tilgad kinni püüda.

HOIATUS
Kui teil on toonitud aknad, lugege puhastusvahendite juhiseid, et veenduda, et see on teie akendele ohutu.

Puhastage keskkonsool

Keskkonsool sisaldab tavaliselt topsihoidjaid, mis võivad sassi minna. Kui topsihoidja on eemaldatav, laske sellel soojas vees ja väheses nõudepesuvahendis leotada. Küüri see käsnaga puhtaks. Lõpetage, pühkige see pehme lapiga maha ja loputage korralikult värske veega. Kuivatage ja pange konsool uuesti kokku.

Käigukangi ja muude juhtnuppude puhastamiseks kasutage puhast mikrokiudlappi, mis on vaid veidi niiske. Kitsaste nurkadeni jõudmiseks kasutage vana hambaharja, niisket vatitampooni või mässige niiske paberrätik nüri noa või lameda peaga kruvikeeraja otsa ümber.

Jõudes väikestesse pragudesse
Kasutage hambaorki või pintsette, et eemaldada õrnalt praht oma auto sisemuse väikseimatest urgudest. Tolmuosakeste eemaldamiseks võite kasutada ka tolmuimeja pilu tööriista konsooli (ja armatuurlaua) kohal.

Eemaldage armatuurlaua tolm ja mustus

Kasutage tolmulappi, et eemaldada armatuurlaualt võimalikult palju tolmu ja vatitampoonidega, et pääseda õhutusavade ja nuppude ümber asuvatesse väikestesse ruumidesse. Pärast tolmu pühkimist kasutage mustuse ja sõrmejälgede eemaldamiseks kergelt niisket mikrokiudlappi. Või kasutage spetsiaalset salvrätikut, nagu Chemical Guys Total Interior Cleaner & Protectant.

Likvideerige peidetud armatuurlaua mustus
Jõuage armatuurlaua kitsasse kohta, kus see ühendub tuuleklaasiga, mähkides kergelt niiske mikrokiudlapiga ümber joonlaua või puidust värvisegaja. Prahi kogumiseks libistage see läbi ala.

Desinfitseerige rooliratas

Kõrvaldage mikroobide ja bakterite kogunemine roolirattalt ja käiguvahetus nuppudelt desinfitseeriva salvrätikuga. Puhastage kuivaks puhta mikrokiudlapiga.

Puhtast nahast autoistmed

Kui teil on nahast istmed, kasutage vaakum pilu tööriista, et eemaldada ettevaatlikult tolm ja mustus õmblustelt ning seljatugede ja alumiste istmete ühinemiskohast. Pühkige iga iste maha müügiloleva autohoolduseks mõeldud nahapuhastusvahendiga või sadulaseebi ja -vee lahusega – mõned puhastusliinid, nagu Lexol, on tehtud autosid silmas pidades, nii et konditsioneerid imenduvad vähem kui 15 minutiga ja võite uuesti istuda. tee.

Pärast istme puhastamist kaaluge elastsuse ja sära taastamiseks naha palsami kasutamist.

Puhast riidest autoistmed

Riidest istmete puhul alustage iga istme tolmuimejaga. Eelnevalt töödelge tugevalt määrdunud kohti veidi polstripuhastusvahendiga või järgige konkreetset tüüpi plekkide puhul juhiseid. Värvipõhiste plekkide, nagu Kool-Aid, jaoks tehke pasta pulbrilisest hapnikupõhisest pleegitusainest ja natukesest veest. Kandke pasta määrdunud alale ja laske sellel vähemalt üks tund mõjuda, enne kui jäägid tolmuimejaga eemaldate.

Kui tugevad plekid on eemaldatud, järgige kogu istme polstri puhastusvahendi juhiseid. Kasutage puhastusaine kangasse kandmiseks puhastusharja ja seejärel kasutage puhastusvahendi ja mustuse eemaldamiseks tavalisse vette kastetud mikrokiudlappi.

Vajadusel korrake samme ja laske istmetel õhu käes kuivada. Püüdke polstrit mitte liiga märjaks saada ja kuivatage see enne õhu käes kuivama jätmist puhta ja kuiva rätikuga. Niiskete patjade kuivamine võib võtta kaua aega ja soodustab hallituse kasvu.

Õhu kuivatamisel jätke aknad lahti ja võimalusel avage uksed ja suunake vabalt seisev ventilaator niiske polstri poole, kui auto on suletud garaažis ohutu.

Puhastage turvavööd
Ärge unustage oma turvavööd puhastada. Kasutage polstripuhastusvahendit riiderihmade puhastamiseks mustuse ja plekkide eemaldamiseks. Pühkige metallkinnitused ja vormitud klambrid niiske mikrokiudlapiga maha.

Puhastage tolmuimejaga ja puhastage sisemine vaip

Eemaldage tolmuimejaga auto vaip või põrand ühe viimase sammuna, et imeda ära kogu mustus ja praht, mis teie tuulutusavadest ja pragudest välja on tulnud. Kui vaibal on plekke, kasutage müügil olevat vaibapuhastusvahendit ja järgige juhiseid. Ärge unustage pagasiruumis olevat vaipa tolmuimejaga imeda.

Puhastage uksepaneelid

Uksepaneelid võivad olla kombineeritud vaibast ja vinüülist või nahast. Kasutage niisket mikrokiudlappi, et pühkida viimistlused ja pühkida taskud. Ärge unustage puhastada tagaust või luukpära. Hoidke puhastamise ajal uksed lahti, et mustus ja kõõm satuksid teie auto välispinnale.

Võitle tugevate lõhnadega

Lõpuks, kui teie auto lõhnab endiselt vananenud, puista vaip ja riidest istmed kuiva söögisoodaga. Laske sellel üleöö seista ja seejärel puhastage see tolmuimejaga.

Samuti saate lõhnu kontrolli all hoida, kui asetate suletud plastnõusse veidi söögisoodat või aktiivsütt. Lõigake kaanesse mõned pilud ja asetage see ühe istme alla. Muutke sisu igal teisel kuul.

Tõeliselt karmide lõhnade jaoks peate võib-olla ostma kaubandusliku polstri lõhna eemaldaja, nagu Febreze või OdoBan. Kui tugev ebameeldiv lõhn, nagu hallitusseen, püsib, on aeg viia auto professionaalsesse detailidesse, sest istme patjadesse imbunud orgaanilised plekid võivad kasvada hallitanud jamaks, mida pinnapuhastus lihtsalt puudutada ei saa.

Näpunäiteid auto sisemuse kauem puhtana hoidmiseks

Kaaluge autogeeli või pahtli hoidmist autos, et saaksite seda sageli kasutada tuulutusavade ja muude raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamiseks, kui olete liikluses või muul viisil autos aega veedate.

Asetage silikoonist küpsetustops oma topsihoidjatesse, et hoida neid kauem puhtana.

Korraldage oma kindalaegas väikese laieneva failiga, et teil oleks rohkem ruumi väikeste puhastusvahendite hoidmiseks puhastustööde vahepeal (ja et asjad ei kukuks kindalaekast välja).

Ärge unustage kaasa võtta tagaistme lemmikloomakatteid ja kummikindaid või ebemerulli, et pühkida istmetele või vaibale kogunenud karusnahk.

Hoidke oma auto uksetaskus väike suletud anum põrandale või topsihoidjatesse sattunud prügi jaoks. Kitsas lemmikloomade maiuse hoidja või teravilja dosaator töötab hästi.

Kui teil on tagaistmel sageli lapsi, investeerige paari jalamatti, et hoida ära mudased jalajäljed istme seljatugedel.

KKK

Millist kodupuhastusvahendit on parem kasutada auto salongi puhastamiseks?

Akende puhastamiseks võib kasutada hõõrumise piiritust. Hästi mõjub ka veega võrdselt segatud destilleeritud valge äädikas ning söögisooda sobib suurepäraselt lõhnade eemaldamiseks ja õliplekkide imamiseks.

Millised on parimad vahendid auto armatuurlaua puhastamiseks?

Auto armatuurlaua kiireks töötamiseks kasutage elektrostaatilist tolmuimejat, harja või pragude kinnitusega tolmuimejat, pisikestesse pragudesse pääsemiseks hambaharja ja pehmet mikrokiudlappi.

Kuidas saada auto armatuurlaud läikima?

Pärast tolmu eemaldamist kasutage pinnale läikivamaks muutmiseks müügilolevat armatuurlaua puhastusvahendit ja kaitsevahendit. Kuigi mõned omanikud kasutavad sära lisamiseks riidele paar tilka taimeõli, ei takista see pleekimist ega pragunemist.