Kuidas oma autot korralikult puhastada: seest ja väljast

Auto puhastamata jätmine maksab teile

Aprill on rahvusvaheline autohooldus kuu! Oluliseks jututeemaks oma sõiduki hooldamisel on sise- ja välispuhastus. Tavaline autopesu kaitseb auto kere erinevate keskkonna elementide ja muude materjalide, näiteks pritsivate putukate, lindude väljaheidete ja mustuse eest. Kui autot ei pesta mitu kuud, võivad need materjalid auto pinnale koguneda ja värvi kahjustada. Nii nagu sõiduki välisilme vajab regulaarset hoolt, nõuab ka auto sisemus rutiinset tähelepanu.

Te võite oma autole juba terve pesu- ja vahatamisteenuse osutada, kuid kas kasutate õigeid autohooldus tooteid? Lisaks, kas kasutate õiget pesu tehnikat, et vältida keerisejälgi ja kriimustusi? See artikkel ei sisalda mitte ainult juhiseid oma sõiduki kere puhastamiseks, vaid sisaldab ka näpunäiteid rataste, grilli ja esitulede puhastamiseks.

Välispesu: kasutage õigeid materjale ja tehnikaid

Kuna aastaajad on äsja vahetunud, on just seda olulisem autot käsitsi pesta, et eemaldada sool, mustus ja talvega seotud tee elemendid. Kui autot ei pesta korralikult, võib see tekitada keerisejälgi ja kriimustusi. Lisaks võib õigete materjalide mittekasutamine kahjustada sõiduki välimust, pannes teile rohkem aega, energiat ja raha.

Soovitatav on kõigepealt puhastada rattad ja rehvid. Kui kõigepealt pesete ja loputate autot, peab vesi nelja rehvi puhastamise ajal auto pinnale jääma. Rehve puhastades võivad äsja pestud kohtadele koguneda veeplekid. Need laigud ei ole eriti atraktiivsed, nii et see loob teile rohkem tööd. Teine põhjus, miks enne auto kere rattaid ja rehve pesta, on pritsmed.

Kasulikud näpunäited: rataste ja rehvide pesemine

 • Puhastage iga rehvi ükshaaval. Peske, loputage, kuivatage ja liikuge järgmise juurde. See protsess hoiab ära puhaste rehvide õhu käes kuivamise, enne kui jõuate nende juurde tagasi jõuda. Määrake üks rätik rataste ja rehvide kuivatamiseks ning teine ​​auto kere jaoks.
 • Kasutage tööks sobivaid puhastusvahendeid. Kasutage spetsiaalselt teie rataste tüübi jaoks mõeldud puhastusvahendit. Turul on puhastusvahendeid, mis töötavad nii rataste kui ka rehvide puhul, et eemaldada piduritolm, mustus ja mustus. Kui pinnale on kogunenud palju mustust, kaaluge tugevama puhastusvahendi kasutamist.
 • Hankige õiged puhastusharjad. Rataste jaoks kasutage suleliste harjastega harja, mis ei kriimusta pinda. Samuti võiksite otsida pikka ja peenikest harja rataste sise piirkondade jaoks, näiteks kodarate taha. Kuna rehvid on kummist, kasutage jäika harja.
 • Poleerige oma rattad. Rataste vahatamine aitab luua tõkke tolmu, mustuse, mustuse ja muude elementide eest. Hooldus muutub palju lihtsamaks. Järgmine kord, kui teie rattad vajavad puhastamist, võib piisata kiirest loputamisest.

Nüüd, kui teie rehvid ja veljed on puhtad, vaatame, milline on teie auto kere pesemiseks vajalik tehnika ja materjalid.

Auto pesemise sammud

 1. Parkige sõiduk varju. Ärge peske otsese päikesevalguse käes. Kuumus kiirendab kuivamisprotsessi, mis tekitab vee laikude tekkimise ohu. See aitab ka vältida puhastuslahuse kuivamist auto pinnale enne, kui jõuate selle maha loputada.
 2. Loputage auto lahtise mustuse eemaldamiseks. Auto pesemise esimene samm on eelloputus, et eemaldada auto pinnale kogunenud mustus. See säästab teie aega pikemas perspektiivis.
 3. Kasutage kahte ämbrit, ühte puhastuslahuse ja teist puhta vee jaoks. Kahe ämbri kasutamise eesmärk on see, et saaksite pesukinda või käsna enne uuesti seebiga täitmist välja loputada ja mustuse eemaldada. Ärge kasutage nõudepesuvahendeid ega käte seepi, kuna need ei ole spetsiaalselt auto värvimiseks mõeldud. Iga ämbri põhja saab sisestada liivakaitsed, mis aitavad hoida puhta vee ülaosas ja mustuse põhjas.
 4. Alustage ülaosast ja liikuge allapoole. Auto kõige mustemad osad on tavaliselt need, mis asuvad põhja poole. Kui töötate alt üles, liigutaksite selle mustuse ja mustuse oma auto pinnale. Ärge liigutage käsna või labakinnast ringidena, vaid peske joontega.
 5. Loputage ja kuivatage auto. Kui töötate kuuma ilmaga, loputage sageli, et vältida veekogusid. Kasutage sõiduki pinna kuivatamiseks mikrokiust rätikuid. Ärge unustage pühkida maha ukse lengid, samuti pagasiruumi ja kapoti lengid. Kui üks rätik on küllastunud, haarake teine.
 6. Tundke pinda, kaaluge vajadusel savikangi kasutamist. Savipulk eemaldab auto pinnalt saasteained, mida pesemine ei suuda. Seetõttu, kui pind tundub katsudes kare, kaaluge manustatud materjali eraldamiseks savivarda kasutamist.
 7. Vahatage oma auto. Vahatamine mitte ainult ei lisa autole sära, vaid kaitseb ka värvi. Vaha lisab kaitse kihi, nii et te ei hõõru mustuse eemaldamisel otseselt värvi.

Esituled ja restid: isetegemiseks või mitte isetegemiseks?

Kui vaatate oma auto esitulesid, kas need tunduvad olevat udused, kollased või udused? Ületunnitöö võivad keskkonnategurid, sealhulgas karmid päikesekiired, tuhmuda kunagise läikiva karva. Paljud inimesed võivad eeldada, et see on ainult kosmeetiline probleem. Kuid udused esituled võivad vähendada valguse tootmist. Hämarad tuled võivad kujutada ohtu mitmesugustes tingimustes sõitmisel, näiteks öösel või tormise ilmaga.

Esitulede probleemi lahendamiseks on palju võimalusi. Kui otsite Internetist märksõna “kuidas parandada uduseid esitulesid”, leiate palju isetegemise abinõusid. Nii nagu paljud kodused abinõud, said mõned inimesed edu, teised aga mitte. Isegi kui üksikisikud said edu, oli see mõnikord lühiajaline, mis tähendab, et probleem ilmnes uuesti umbes kuu aja pärast.

Esitulede isetegemine

 • Hambapasta – kandke esitulele nikli suurune kogus valgendavat hambapastat kuiva lapiga või hambaharjaga. Lase 15 minutit seista. Loputage ja pühkige ära.
 • Kodune pastalahus – valmistage söögi soodast ja veest/äädikast pasta. Kandke esitulele. Laske mõni minut seista ja pühkige ära. Ärge kandke lahust ümbritsevale värvile, kuna söögisooda võib värvi tuhmiks muuta.
 • Lihvimine – mõnel juhul on parim lahendus välimisest udukihist vabanemiseks lihvimine ja poleerimine.
 • Esitulede taastamise komplektid – kui eelistate minna poodi ja osta esitulede taastamise komplekt, on turul palju valida. Komplekt maksab teile ainult umbes 10 dollarit.

Kui eelistate töö professionaalidele jätta, viige auto autopoodi. See võib teile maksta rohkem, kuid te ei pea muretsema, kas esitulede isetegemise lahendus teie probleemi lahendab või mitte.

Sarnaselt sellele, kuidas udused esituled tekitavad esteetilise atraktiivsuse probleeme, ei ole putukatest pritsitud autovõred just kõige atraktiivsemad. Mida pikemad putukad ja muu materjal auto restil istuvad, seda raskem on neid eemaldada. Kui suvi hakkab meile ligi hiilima, hakkavad ööd soojemaks minema ja putukad muutuvad silmapaistvamaks. Altpoolt leiate mõned lahendused oma vea probleemile.

Kuidas autolt putukaid eemaldada

 • kuivati lehed – leotage kuivati lehti soojas vees ja pühkige putukad ära. Samuti võite kuivati lehti leotada vees, mis on pihustuspudelis. Seejärel pihustage lahusele.
 • WD-40 – pihustage kahjustatud piirkonda. Laske istuda ja pühkige ära. Olge ettevaatlik, et mitte pihustada otse auto värvile.
 • Vigade eemaldamise pihusti – turul on palju pihusteid, mis on mõeldud just teie sõiduki esiosa putukate eemaldamiseks. Valige endale sobiv. Kasutage seda koos putuka käsnaga.

Loodetavasti olete nende lahendustega kiiresti vigadeta!

Autode salongi puhastus

Kuigi auto salong ei puutu ilmastikumõjudega kokku, võivad armatuurlaud, rool ja istmed siiski päikesekiirte mõjul praguneda, kooruda ja tuhmuda. Seetõttu on oluline oma auto sisemust regulaarselt hooldada. Olenevalt sellest, kas teil on nahast või riidest istmed, on vaja erinevaid tooteid, seega vaatame, mida igaühe puhastamiseks kulub.

Nahkistmed vs riidest istmed

 • Puhastage istmed tolmuimejaga. Olenemata sellest, millised istmed teil on, soovite eemaldada istme pragude vahelt mustuse ja puru. Kui teil ei ole lisaseadmetega autotolmuimejat, minge kohalikku autopesulasse või bensiinijaama, kust leiate müntidega töötava tolmuimeja. Hambaharja saab kasutada ka pragudesse sattunud prahi välja kraamiseks.
 • Kasutage puhastuslahust. Kasutage omatehtud puhastuslahust või kaubanduslikku puhastusvahendit. Kui kasutate omatehtud lahendust esimest korda, tehke väikesel alal kohapealne test. Nahkistmete puhul ärge kasutage ammoniaagi või valgendiga puhastuslahust, kuna see võib nahka kahjustada. Mustuse raputamiseks võite kasutada harjastega harja ja mikrokiudrätikuga puhtaks pühkida.
 • Nahkistmete puhul kasutage palsamit. Nahapalsam aitab taastada naha looduslikke õlisid ning hoiab ära lõhenemise ja pleekimise. Pärast konditsioneeri pealekandmist parkige auto kaheteistkümneks tunniks varju, et istmed ei puutuks kokku UV-kiirgusega.

Plekkide vältimiseks puhastage jamad kohe pärast nende tekkimist. Istmeid on soovitatav puhastada kord kuus. Tuuleklaasi päikesevari aitab kaitsta mitte ainult teie istmeid, vaid ka teie rooli ja armatuurlauda. Istmed pole auto sisemuses ainuke ese, mis vajab rutiinset puhastamist. Altpoolt leiate veel mõned näpunäited oma sõiduki sisemuse kohta.

Näpunäiteid oma auto eest hoolitsemiseks:

 • Puhastage kõik nurgad ja nurgatagused. Kasutage trimmi joonte ja raadionuppude ümbruse puhastamiseks lappi. Õhutusavade puhastamiseks võite kasutada pintslit või vahupintslit.
 • Võtke prügi istmete alt välja. Eemaldage põrandamatid ja raputage need maha. Liigutage istmeid üles, et eemaldada prügi ja praht, mis võib nende all peituda.
 • Eemaldage pagasiruumist mittevajalikud esemed. Võtke pagasiruumist välja kõik esemed, mida te ei vaja. See mitte ainult ei tee ruumi, kui seda vajate, vaid säästab ka gaasi läbisõitu.

Korraldage oma asjad. On mitmeid tooteid, mis aitavad autode korrastamist, näiteks visiiri, armatuurlaua, pagasiruumi ja istmete korrastajaid. Ostes ühe neist toodetest, hoiate esemed põrandast eemal.