11 Põhjust, et värvimise asemel auto kiletada

Kui soovite oma sõiduki välimust muuta, saate valida selle värvimise või pakkimise vahel. Mõlemad valikud võimaldavad teil oma sõidukile uue välimuse anda, kuid nende vahel on mõned suured erinevused. Sõiduki katted pakuvad värvimisega võrreldes mõningaid olulisi eeliseid, nagu madalamad kulud, parem kvaliteet, suurem kaitse ja rohkem disaini võimalusi. Sõiduki katte eelised muudavad need ideaalseks valikuks autoomanikele ja autopargi haldajatele, olenemata sellest, kas nad soovivad säästa raha või luua ainulaadset disaini.

Siit leiate lisateavet selle kohta, mis on sõidukite katted ja 11 peamist põhjust, miks oma sõidukit kiletada.

MIS ON SÕIDUKITE KILETAMINE?

Sõidukikatted on suur vinüülkleebis või graafika, mis on mõeldud sõiduki välispinna katmiseks. Need mähised võivad olenevalt teie kujundusest meenutada värvi või olla varustatud spetsiaalse graafikaga. Ettevõtted võivad soovida oma sõidukiparke ümber mähkida, et lisada oma sõidukite välisküljele kohandatud logosid, samas kui üksikud juhid võivad soovida kvaliteetset värvimistööd murdosa kulu eest.

Samuti võite leida erineva suurusega sõiduki katteid, millest mõned on mõeldud kogu sõiduki mähkimiseks ja teised, mis katavad vaid osa sellest, näiteks kleebis. Pildindus ettevõtted valmistavad tavaliselt vinüülist sõiduki katteid, trükkides vinüülile kohandatud värve, kujundusi ja graafikat vastavalt kliendi vajadustele. Vinüülist sõidukite ümbristel on tavaliselt kleepuv aluspind, mis on mõeldud ümbrise kinnitamiseks sõidukile, ja lamineeritud kate pinnale, et kaitsta vinüüli.

11 PÕHJUST, MIKS OMA AUTO KILETADA

Arvestades peamisi katte vs. värvi plusse ja miinuseid, avastate, et sõidukikatted pakuvad värviga võrreldes mitmeid eeliseid. Mõned parimad valdkonnad, kus sõidukite ümbrised silma paistavad, on parem kvaliteet, suurem vastupidavus, madalamad kulud ja kiirem paigaldus võrreldes värviga. Õppides lisateavet sõidukikatete peamiste eeliste kohta värviga võrreldes, saate nende kahe vahel valides teha teadlikuma otsuse.

Siin on mõned peamised põhjused, miks auto värvimise asemel pakkida:

 • PAREM KVALITEET

Kuigi nii värvi kui ka ümbriste kvaliteet võib teie valitud tüübi järgi erineda, on sõidukite katted tavaliselt kvaliteetsemad kui värvid. Halva kvaliteediga värvimistöö võib alguses hea välja näha, kuid aja jooksul see pleekib, praguneb ja kriimustub. Isegi parema kvaliteediga värvidega värvimistööd võivad kergemini kahjustada saada kui ümbrised, kuna need ei paku samal tasemel kaitset ilmastiku, päikesekiirguse ja teeohtude eest.

Hea sõidukikatte tagab teie sõiduki parima väljanägemise veel kaua pärast värvimist. Kogenud ümbriste tarnija valmistab oma sõidukikatted kauakestvatest ja vastupidavatest materjalidest, mis on loodud teie sõiduki välimust kaitsma. Kuna sõidukite katted ei tuhmu nii kiiresti kui paljud värvid ega purune, pakuvad need kvaliteetsemat visuaali ja kaitset. Selline kvaliteeditase meelitab paljusid autoomanikke, kuna see aitab neil oma raha eest rohkem saada.

 • VÄIKSEMAD KULUD

Lisaks ümbriste parema kvaliteedi tagamiseks võite soovida rohkem teada ümbrise ja värvi kulude kohta. Inimesed tahavad, et nende auto näeks välja parim, kuid nad ei taha ka palju raha kulutada. Pildindus ettevõtted vastavad mõlemale vajadusele, pakkudes kvaliteetseid sõiduki katteid madalama hinnaga, kui ostjad maksaksid esmaklassilise värvitöö eest. Üldiselt jäävad värvimistööd vahemikku 3000–10 000 dollarit. Seevastu kvaliteetse autokatte leiate kuskil 2500–5000 dollari eest.

Kuna hea värvimistöö võib maksta rohkem kui kaks korda rohkem kui professionaalse sõiduki katte maksumus, valivad paljud autoparki omavad ettevõtted need värvi asemel. Madalamad kulud võimaldavad ostjatel säästa raha, saades samal ajal atraktiivse välimuse või ületades tipptasemel värvimistööd, ning vähendab mitme sõiduki pakkimise üldkulusid. Lisaks nõuavad värvitööd rohkem hooldust, mis toob kaasa suuremad kulud. Sõiduki katte hooldus on palju lihtsam, mis võimaldab teil raha säästa.

 • ROHKEM DISAINIVALIKUID

Teine valdkond, kus kvaliteetsed sõiduki katted värvi üle löövad, on nende ostjatele pakutavate võimaluste arv. Kui ostate sõiduki krundilt, on sellel tõenäoliselt piiratud värvivalikud. Kui ükski neist valikutest ei meeldi teile, olete üsna ummikus värvi valimisega, mida te ei armasta.

Sõiduki kattega saate valida paljude erinevate värvide ja disaini valikute hulgast, sealhulgas holograafilisi efekte ja detaile, mida võib olla raske värviga hallata, kuid mis on vinüüliga lihtsad. Kohandatud sõiduki katted sobivad täpselt teie auto jaoks soovitud värviga. Samuti saate oma ettevõtte reklaamimiseks varustada ümbrise kohandatud kujundusega, näiteks kirjad, logod ja erigraafika. Kui valite sõiduki katte, on teil rohkem valikuvõimalusi ning saate oma autole uue välimuse kiiremini ja vähema raha eest.

 • SÕIDUKITE EDASIMÜÜGI VÄÄRTUS KÕRGEM

Kui on aeg oma sõiduk edasi müüa, aitavad kvaliteetsed ümbrised hoida selle väärtust kõrgemal kui värvitaht. Paljude ostjate jaoks on heas korras originaalse tootja värviga auto uskumatult väärtuslik. Kui auto omanik oma sõidukiga ringi sõidab, võib värv kriimustada või puruneda. Lisaks võib kokkupuude päikese ja muude ilmastikutingimustega põhjustada värvi tuhmumist ja kulumist. Auto originaalvärvi kahjustused või kulumine võivad vähendada sõiduki edasimüügiväärtust.

Kui teil on auto ja soovite muuta selle välimust, säilitades samal ajal originaalvärvi, on sõiduki ümbris ideaalne. Sõiduki katted võimaldavad teil säilitada auto originaalvärvi, kuna kvaliteetne sõiduki kate ei kahjusta värvi ja annab sellele kaitsekatte. Kui olete otsustanud auto maha müüa, näeb värv sageli välja selline, nagu see oli päeval, mil te selle esimest korda pakkisite, mis suurendab sõiduki edasimüügi väärtust võrreldes kahjustatud värviga.

 • KIIREM PAIGALDAMINE

Auto värvimise asemel kiletamise peamine eelis on see, et saate auto kiiremini kätte. Uue värvimistöö valmimine võib võtta nädalaid, kuna ettevõte sobitab teid oma ajakavasse, värvib teie sõiduki ja ootab iga kihi vahel, kuni värv kuivab. See ooteaeg võib olla eraisikute jaoks väga ebamugav ja ettevõtetele, kes vajavad oma autoparki maanteel, võib see kaasa tuua saamata jäänud tulu.

Kui otsustate oma sõiduki pakkida, võtab protsess tavaliselt vaid paar päeva. Pildindus ettevõte peab vaid soovitud ümbrise välja printima ja seejärel teie sõidukile paigaldama. Sellega saate selle teile tagasi vähem kui nädalaga. Mõned ettevõtted võivad teie sõiduki isegi ühe päevaga kokku pakkida. Selle tulemusel saate oma auto kiiremini tagasi kui siis, kui oleksite värviga läinud.

 • KESTAB KAUEM

Kui kõrgekvaliteedilised värvimistööd võivad kesta mõnda aega, siis madala kvaliteediga värvimistööd võivad kesta vaid paar aastat. Odav värvimistöö hakkab sageli vaid kahe aasta pärast kilduma, kuluma ja pleekima, mistõttu peate maksma veel ühe värvikihi eest. Isegi kui saate parima raha eest saadava värvitöö, on see vastuvõtlik kriimustustest, halvast ilmast, kividest ja muudest keskkonna kahjudest, samuti väiksemast pleekimisest tulenevatele kahjustustele.

Kuna tõenäoliselt soovite, et teie auto näeks välja võimalikult kaua parim, võiksite pöörduda autode kaitsekatte poole. Nendel ümbristel on vastupidav vinüül, mis on loodud kestma kuni 10 aastat ja pakuvad paremat kaitset kividest tekkivate kriimustuste ja muude keskkonnaohtude eest. Lisaks saate valida UV-kindla kattega vinüülkatted, et hoida oma ümbrise värvid sama erksana kui päeval, mil te selle esimest korda sõidukile paigaldasite.

 • LIHTSAM VÄRVI JA DISAINI VAHETUS

Kui soovite oma auto välimust muuta, on sõiduki katted värvimistööde ees eelised. Kui valite värvi, peate uue välimuse saamiseks kogu sõiduki üle värvima, mis võib võtta palju aega. Lisaks on sageli raske oma autole värviga eriefekte ja viimistlusi lisada, mis piirab teie võimalusi, kui otsustate oma sõiduki välimust muuta.

Erinevalt värvist saate vanemad sõiduki katted kiiresti uute vastu vahetada, võimaldades teil vastavalt vajadusele oma kaubamärki või stiili värskendada. Lihtsalt eemaldage vanem sõiduki ümbris ja kandke autole uus, et anda sellele täiesti uus välimus. Sõidukite ümbrised võivad ka hõlpsamini hõlbustada efekte, värve ja viimistlusi, millega värv võib vaeva näha. Näiteks värvimuutust, satiin-, pärl- ja kroomitud viimistlust on sõidukile palju lihtsam lisada värvi asemel sõiduki ümbristega.

 • LIHTNE HOOLDUS

Värv nõuab palju rohkem hooldust kui vinüül, kui soovite, et see näeks pikka aega parim välja. Üldiselt peavad autoomanikud oma sõidukeid värvi kaitsmiseks vahatama ja seda regulaarselt pesema, et saasteained ei kahjustaks värvi. Kui autoomanikud oma sõiduki välispinda ei pese, tekivad värvi pooridesse saasteained, nagu saasteained ja mikroosakesed, mis korrodeerivad värvi. Regulaarne pesemine ja kaitsekihtide uuesti pealekandmine võib võtta palju aega ja kulutada palju raha.

Sõiduki katted pakuvad värvimisele atraktiivset alternatiivi, kuna need ei vaja nii intensiivset hooldust. Te ei pea oma sõidukit nii sageli pesema, kuna vinüülil pole poore nagu värv, mis võimaldaks saasteainetel mähisesse sattuda. Vinüüli pesemine on samuti lihtne, lihtsate hoolduse nõuetega. Kui kasutate autoparki, saate säästa raha, kuna te ei pea pühendama nii palju tööd ega ostma nii palju eri tooteid, et teie sõidukid parimal moel välja näeksid.

 • OHUTUM JA LIHTSAM EEMALDAMINE

Värvi võib olla raske eemaldada. Kui teil on vaja eemaldada värvikiht või taastada kulunud paneeli endises hiilguses, peate sageli eemaldama värvi käsitsi lihvimisseadme abil. Kui käsitsi valikud pole ideaalsed, peate võib-olla maksma ka mehaaniliste või keemiliste värvieemalduslahenduste eest. Käsitsi eemaldamine nõuab palju rasket tööd ja mehaaniline värvieemaldus võib autot kahjustada.

Seevastu sõiduki ümbrise eemaldamine on uskumatult lihtne ja selle eemaldamiseks pole vaja intensiivseid protsesse. Sõiduki ümbrise eemaldamine hõlmab tavaliselt kleebise kuumutamist, selle käsitsi eemaldamist ja seejärel kleepuva eemaldaja kasutamist. Kuni ümbris eemaldatakse aja jooksul, mis ei ületa tootja juhiseid, mis mõnikord on kuni 10 aastat, ei kahjusta see tavaliselt selle all olevat värvi. Mähise konstruktsiooni tõttu on sõiduki ümbrise eemaldamine turvalisem ja lihtsam protsess kui värvi eemaldamine.

 • SUUREM VÄRVIKAITSE

Kui asetate oma sõiduki värvile ümbrise, paigaldate sellele kaitsetaseme, et see ei kahjustaks. Autod, millel pole katteid, kahjustavad värvi, kuna see puutub kokku ilmastiku, keskkonnaohtude ja tee ohtudega. Näiteks kui teie auto lööb sõidu ajal vastu kivi, võib see sõita vastu teie auto värvi, purustada või kriimustada. Lisaks võib pikaajaline päikese käes viibimine põhjustada värvi värvi tuhmumist.

Mähised hoiavad ära teie värvi kahjustamise, kattes sõiduki vinüüliga. Need vinüülist sõiduki katted on ohtudele ja muudele ohtudele palju vastupidavamad kui värvile, aidates teie autol säilitada aastaringselt suurepärase välimuse. Võite osta paksu vinüülkatte, et kaitsta oma värvi kivide ja teiste sõidukite kriimustuste eest. Nagu varem mainitud, hoiavad sõiduki katted teie sõiduki väärtust kõrgel, kaitstes alusvärvi.

 • ROHKEM TEKSTUURIVALIKUID

Teine peamine valdkond, kus vinüül särab, on selle tekstuuri valikud. Oma olemuselt on värv ainult ühe sileda tekstuuriga, kusjuures kõik karedad tekstuurid tulenevad pinnale sattunud saasteainetest. Tekstuuri valikute puudumine võib olla suur negatiivne külg ostjatele, kes soovivad oma sõidukit isikupärastada ja sõidu ajal tõeliselt silma paista.

Sõiduki katted võivad olla erineva tekstuuriga, et anda teie sõidukile eriline tunne, kui te sellest kätega üle sõidate. Lisaks võimele muuta auto enesetunnet, võivad tekstureeritud ümbrised oluliselt muuta ka sõiduki välimust. Kuna erinevad tekstuurid reageerivad valgusele erineval viisil, võivad need teie sõiduki välimust oluliselt muuta, andes neile rohkem sügavust ja elegantsi ning tõmmates rohkem pilku ettevõtte graafikale. Mõned populaarsed valikud hõlmavad satiin-, läik- ja mattkatteid.

SAGEDASED KÜSIMUSED SÕIDUKITE KILETAMISTE KOHTA

Enne sõidukikatte ostmist võib teil tekkida mõni küsimus, millele soovite vastust leida. Kui kaalute oma auto või sõidukipargi sõiduki kattesse investeerimist, leidke hetk, et vaadata üle vastused mõnele kõige levinumale sõidukikattega seotud küsimusele:

 • Kas autokatted on vastupidavamad kui värv? Sõidukite katted on üldiselt vastupidavamad kui värv. Kui tipptasemel värvimistööd võivad kesta kogu sõiduki eluea, siis tavalised värvitööd kestavad tavaliselt vaid paar aastat. Kvaliteetne sõiduki kate peab vastu kuni 10 aastat. Lisaks on autokatted paksemad kui värv ja neis ei ole poore, mis muudab need kahjustustele vastupidavamaks ja kergemini hooldatavaks.
 • Kas ümbris võib välja näha nagu värv? Ostjad saavad sageli valida mitut tüüpi värvi meenutavate sõiduki katete vahel. Kui soovite traditsioonilise välimusega sõidukit ilma värvi varju külgedeta, võivad sõiduki katted just seda pakkuda. Kui soovite teel silma paista, võite osta ka sõiduki katteid, mis ei meenuta värvi. See valikutase muudab sõiduki katted uskumatult mitmekülgseks ja kohandatavaks vastavalt ostja maitsele.
 • Kas auto mähkimine kahjustab värvi? Kui paigaldate vinüüli õigesti ja eemaldate selle, ei kahjusta see tavaliselt teie auto värvi. See võib seda tegelikult paremini kaitsta, kuna mähis toimib värvi peal kaitsva kihina. Kui paigaldate autole uue katte, peaksite värvi eelnevalt testima, et veenduda, et see on heas seisukorras. Kui värv on halvas seisukorras, võib vinüülkile eemaldamine põhjustada koorumist, mistõttu on oluline sõidukid mähkida ainult heas seisukorras värviga.
 • Kas sõidukit on võimalik ise mähkida? Kui te pole ümbriste paigaldaja ekspert, ei ole soovitatav seda ise teha. Palju turvalisem on lubada sõiduki katteid paigaldada professionaalil, kuna katte õige paigaldamine võib olla keeruline protsess neile, kes pole neid paigaldama koolitatud. Professionaalse paigalduse abil saate vältida mullide ja kortsude teket oma ümbrises, tagades, et teie auto näeb välja parim.
 • Kas peate kogu ümbrise välja vahetama, kui mõni sektsioon on kahjustatud? Võib juhtuda õnnetusi ja mõnikord saab sõiduki ümbris kahjustada. Sõiduki katte üks eelis on see, et sageli ei pea te kogu kattekihti välja vahetama, kui teil on vaja teatud piirkonda remontida. Selle asemel saate osta osalise ümbrise, mis sobib täpselt teie kogu ümbrise disaini ja värviga ning professionaal vooderdab selle sujuvalt ülejäänud ümbrise kujundusega.
 • Kas saate liisitud sõidukit mähkida? Kuigi liisingu firmadel on oma sõidukitele erinevad piirangud, lubavad nad üldjuhul ostjatel kasutada sõiduki katteid. Kuna sõiduki katted võivad kaitsta auto värvi ja tavaliselt ei kahjusta seda, lubavad paljud liisingufirmad klientidel oma sõidukeid mähkida.
 • Kes kasutab autokatteid? Tavaliselt on peamised autokatte kasutajad autoomanikud, kes soovivad oma sõiduki stiili uuendada, ja ettevõtted, kes soovivad oma ettevõtet turundada. Kuna sõiduki katteid on lihtne paljundada ja need võivad sisaldada pilkupüüdvat graafikat, armastavad ettevõtted neid oma sõidukiparki paigutada, et tõsta bränditeadlikkust. Lisaks naudivad paljud autoomanikud nende kasutamist oma auto välisilme esile tõstmiseks.