Kuidas kaitsta oma autot päikesekahjustuste eest

Päike varustab meid pidevalt soojuse, päevavalguse ja taastuvenergiaga. Kuid igaüks, kes on kuumal juulipäeval randa seiklenud, mõistab, kui kiiresti võivad päikese võimsad ultraviolettkiired (UV-kiired) põletada ja kuivatada avatud nahka. Meie keha ei ole mitte ainult päikesekahjustuste suhtes haavatav, vaid ka teie auto välis- ja sisemus võib päikesekiirte ja sellest tuleneva kuumuse tõttu kuivada ja kiiremini vananeda. Kui te ei ole ettevaatlik, rikuvad teie sõiduki kunagist hinnatud välimust pleekimine, pragunemine, inetud laigud ja muud püsivad meeldetuletused päikese tugevuse kohta. Hea uudis on see, et on mitmeid tõestatud viise, kuidas oma autot päikese kahjulike kiirte eest kaitsta. Vaatame nüüd mõnda olulisemat.

Teie auto interjööri kaitsmine

Kui teie auto on keskmisel suvepäeval väljas, neelab selle metallkest soojust ja hoiab kuuma õhu sisse nagu ahi. See kuumutatud õhk võib ulatuda 140 kraadini või rohkem. Lisaks on teie auto sisemuses olevad materjalid, nagu vinüül, plastik ja nahk, vastuvõtlikud otsesele päikesevalgusele ning lõpuks pleekivad, pragunevad ja määrivad päikese võimsate kiirte mõjul. Auto sisemuse kaitsmiseks kasutage järgmisi näpunäiteid:

  • Parkige varjus. Parkides oma auto otsese päikesevalguse eest, hoiate seda ülekuumenemise eest ning kaitsete oma armatuurlauda ja muud varustust selle võimsate kiirte eest. Samuti on hea mõte aken kergelt lahti lüüa, mis aitab soojendatud õhul välja pääseda.
  • Paigaldage päikesepaneelid. Autoaknad toimivad nagu suurendusklaas, mis võimendab päikese pleegitavat mõju. Asetage päikesepaneelid esiklaasi, taga- ja külgakende sisse ning nende peegeldavad omadused hoiavad teie auto salongi kogu päeva jahedana, tõkestades samal ajal päikesekiirte jõudmise teie armatuurlauale, istmetele ja muudele avatud aladele.
  • Ostke istmekatted. Olenevalt materjalist kaitsevad istmekatted teie nahast ja riidest istmeid päikese eest, hoides need puudutamisel palju jahedamana.
  • Kasutage kaitse- ja konditsioneerimise vahendeid. Saadaval on arvukalt kaubanduslikke tooteid, mida saab kasutada sisedetailide puhastamiseks, taaselustamiseks ja päikese eest kaitsmiseks. Kui teie istmed ja sisustus on nahast, kasutage spetsiaalset palsamit, et materjal oleks pragunemise ja pleekimise eest niisutatud.
  • Puhastage seest. Tolm, mustuseosakesed ja toit teie armatuurlaual, istmetel, kaunistustel ja vaipadel võivad materjali sisse küpseda, põhjustades püsivaid plekke. Selle vältimiseks puhastage oma sõidukit sageli tolmuimejaga ja seejärel pühkige seest puhta mikrokiudlapi ja autodetailiga.

Võimalused oma auto välisilme kaitsmiseks

Suveõhk sisaldab lisaks tee mustusele ja mustusele õietolmu ja muid ringi hõljuvaid õhuosakesi. Teie auto värvile pritsitakse ka putukaid ja lindude väljaheiteid. Tugeva kuumuse käes võivad need kõik viimistluseks küpseda ja põhjustada püsivaid plekke. Päikese UV-kiired võivad ka muuta teie auto kunagise läikiva viimistluse ja viimistluse, kui see pole korralikult kaitstud. Et see välja näeks nagu uus, on siin mõned viisid, kuidas oma sõidukit päikese eest kaitsta:

  • Peske seda sageli. Peske oma auto välispinda õrna seebi ja veega sageli ja igal ajal pärast vihma. See eemaldab kogu mustuse, tolmu ja muud värvi kahjustavad materjalid. Kuivatage auto kohe pärast pesemist pehme mikrokiudlapiga, enne kui veepiisad aurustuvad ja laigud tekivad.
  • Vahatage oma autot. Kord või kaks aastas pärast põhjalikku pesu vahatage auto kvaliteetse tootega. Vahatamine lukustab värviõlid ja toimib tõkkena päikese UV-kiirte eest. Kuid olge ettevaatlik, et mitte kanda vaha otsese päikesevalguse kätte. Saadaval on ka värvikaitsekile tooteid, mis toimivad nagu vahatamine, kaitstes samal ajal teie viimistlust elementide eest aastaringselt.
  • Hoidke seda varjus. Auto varjus parkimine hoiab teie sõiduki värvitud viimistluse otsese päikesekiirguse sihtmärgi eest. Hoidke seda garaažis, autovarjualuse või muu varjulise koha all. Kui jätate selle puu alla, pidage meeles, et kontrollige seda hiljem puumahla või lindude väljaheidete suhtes ja peske need kohe pärast leidmist maha.

Läheduses asuvad usaldusväärsed kerepoed, mis teavad päikesekahjustusi

Auto sise- ja välispinna kaitsmiseks päikese võimsa UV-kiirte eest on palju võimalusi. Kogenud kokkupõrkeremonditöökoja tehnikud mõistavad päikese kahjulikku mõju. Ja kui teie sõidukit on päike rikkunud, teavad paremad auto keretöökojad, kuidas seest ja väljast kahjustusi parandada. Nii et olenemata sellest, kas vajate värsket värvitööd, mõranenud kriipsu taastamist või isegi nahast istmekatte väljavahetamist, on kohalikus keretöökojas teile vajalikud usaldusväärsed, taskukohased ja kiired teenused. Ja kui teil pole aega oma autot nii nagu vaja, pakuvad kokkupõrkeremonditöökojad ka kvaliteetseid sise- ja välisdetailide teenuseid, mis aitavad teie autot aastaringselt päikese eest kaitsta. Kohe oma sihtnumbri otsimiseks oma piirkonnas usaldusväärse keretöökoja jaoks, mis mõistab päikesekahjustuste ennetamist ja parandamist, külastage veebilehte www.carwise.com.