5 Lihtsat viisi oma auto kaitsmiseks kriimustuse eest

Pole kahtlust, et meie autod on meie kõige väärtuslikumate asjade hulgas. Kui mõned meist keelavad täielikult igasugused suupisted või joogid oma sõidukites, siis teised hoiavad kindalaekas kolme erinevat tüüpi rätikuid, sest need ei talu väikseimatki tolmukübemekest.

Kuigi me näeme oma sõidukite eest ülimalt hoolt, puutuvad need pidevalt kokku paljude ohtudega nii linnaliikluses kui ka maanteedel. Üks neist ohtudest – ja võib-olla ka kõige masendavam – on kriimustused. Kriimustatud ja mõranenud autovärv ei loo mitte ainult ebameeldivat välimust, vaid põhjustab ka suuremaid probleeme, näiteks roostetamist, kui kriimustus on piisavalt sügav, et paljastada värvi all olev metall.

Seetõttu on mõttekam arutada mõningaid lihtsaid samme, mida saaksime võtta kriimustuste vältimiseks, enne kui hakata pöörama tähelepanu sellele, kuidas autolt kriimustusi eemaldada.

  • Valige oma parkimiskohad targalt

Võite olla paralleelparkimise meister, kuid mitte kõik pole seda. Kui pargite oma auto suure jalakäijate liiklusega alale või teiste sõidukite lähedusse; avanev uks, kraapiv käekott või mõni muu juht, kes üritab parkida kitsas kohas, võib kergesti kriimustada teie auto värvkatet või tekitada veelgi sügavamaid kahjustusi.

Seega, et kaitsta oma autot kriimustuste eest, võite proovida jätta selle tänavate servade asemel garaaži, valida parklates vaiksemaid kohti ja kasutada alternatiivseid transpordivahendeid, kui külastate rahvarohkeid kohti, näiteks kaubanduskeskusi.

On teada tõsiasi, et otsene kokkupuude päikesevalgusega võib kahjustada auto värvi, kuid kui pargite oma sõidukit sageli puude alla, et päikest vältida, võiksite oma otsuse ümber mõelda. Erinevad kahjustavad tegurid võivad põhjustada kriimustusi (nt puuviljad, seemned ja vaik pudeneda teie sõiduki pinnale) ning puuoks, mis murdub ja kukub teie autole, võib kindlasti valmistada halva üllatuse.

  • Harjutage kaitsvaid sõiduvõtteid

Kaitsvad sõidutehnikad koosnevad näpunäidete kogumist, millest mõned on hästi tuntud ja praktiseeritud, samas kui mõned jäävad laialdaselt tähelepanuta. Lisaks mõnele kuldsele liiklusreeglile, nagu turvavöö kinnitamine ja kiiruspiirangust kinnipidamine, sisaldab kaitsesõit ka praktilisi oskusi, nagu teiste juhtide võimalike vigade ennustamine.

Järgides neid tehnikaid alati, saate minimeerida oma auto vigastuste ohtu. Te saate suurel määral ära hoida teel tekkivaid kriimustusi, hoides teistest teid ümbritsevatest sõidukitest ohutut ja mõistlikku distantsi.

  • Puhastage oma autot regulaarselt õigete meetoditega

Kas teate, kui sageli peaksite oma autot pesema? Ausalt öeldes pole sellele küsimusele otsest vastust, kuna iga sõiduk võib olla erinev. Auto liiga sagedane – ja valesti – puhastamine võib aga tekitada sama palju kahju kui jätta auto tolmu ja mustusega kaetud.

Tõepoolest, enamik väikseid kriimustusi, mis ei ole otseselt õnnetuste ja löökide tagajärjed, kipuvad tekkima pesemise käigus. Eelkõige võivad automaatsetes autopesulates kasutatavad abrasiivsed harjad teie sõiduki värvkatet kergesti kriimustada. Sellepärast on veel üks võimalus autol olevaid kriimustusi vältida, kui võimalik, autot käsitsi pesta.

Mõned levinumad vead, mida sõiduki pesemisel tehakse, on pinna “tolmutamine” kuiva lapiga või auto otse svammiga hõõrumine enne tolmu ja mustuse esmast maha loputamist. Selleks, et kriimustused ei rikuks teie värvipinda, peaksite selliseid tavasid vältima ja valima alati kvaliteetsed, mitte abrasiivsed puhastusvahendid.

  • Kaitske oma sõidukit keraamilise kattega

Kui te pole veel avastanud keraamilisi katte lahendusi, mida nimetatakse ka nanokeraamiliseks katte kihiks või nano katteks, võib vastus peituda selles. Selle nähtamatu kihi saate kanda oma sõidukile – olenemata sellest, kui vana see on –, et kaitsta seda kriimustuste, UV-kiirte ja korrosiooni eest.

Veelgi enam, keraamilise pinnakatte eeliste kasutamiseks ei pea te professionaalset abi saama; Saate hõlpsasti kanda oma sõiduki pinnale praktilisi auto pinnakaitse tooteid, nagu Nasiol NL272 Nano Ceramic Coating, pakkudes sellele kriimustus vastaseid, kõrgläikelisi, vetthülgavaid ja kemikaalikindlaid omadusi. See uskumatult õhuke läbipaistev kiht püsib tõhusana 3 kuni 5 aastat, muutes puhastusprotsessi palju lihtsamaks ja pikendades värvi katte eluiga.

Vastupidav keraamiline kate pakub palju pikemat kaitset kui autovaha tooted, pakkudes seega autohuvilistele palju enamat kui lihtsalt esteetiliselt meeldiva läikiva sõiduki.

  • Tehke oma harjumustes väikesed muudatused

Ärgem unustagem mõningaid väikseid reegleid, mida meil on tavaliselt raske järgida, kui tuleme koju, käed toidukraami täis, või kui pakime autot enne pikka teekonda. Iga ese, mille me auto pinnale asetame, kasvõi lühikeseks ajaks, kätkeb endas värvipinna hõõrdumise ohtu. Kui soovite vältida auto kriimustusi, ärge pange oma autole midagi, toetuge või istuge sellele ning proovige mitte liiga palju puudutada värvitud pindu. Jah, seda on üsna raske uskuda, kuid kui te ei kasuta uste avamisel ja sulgemisel käepidemeid, võib isegi see põhjustada kriimustusi!

Teine harjumus, mida võiksite auto kriimustuste vältimiseks muuta, on autokatete kasutamine. Need mitte ainult ei paku kaitset teel tekkida võivate kriimustuste eest, vaid võivad tegelikult teha rohkem kahju kui kasu. Igasugune auto peale asetatud riie – eriti kui autot pole just hiljuti pestud – suurendab kriimustuste ohtu, mis on tingitud tolmu, mustuse ja muude osakeste hõõrdumisest kummalgi pinnal. Lisaks autovärvi võimalikule tuuleklapi kahjustusele võib sarnast tulemust oodata ka iga kord, kui sõiduki katmist ja katmist avate.

Ennetamine on parem kui ravimine

Seal on palju tooteid, mis väidetavalt eemaldavad kriimustused mitmesuguste sõidukite pindadelt, alates autodest ja mootorratastest kuni mahtuniversaalide, maasturite, haagismajade ja veoautodeni – kõike seda pärast kahju tekitamist. Kuigi mõned neist toodetest eemaldavad tõhusalt kriimustused ja jäljed, teevad enamik “kiirparandusi” rohkem kahju kui kasu.

Kahjuks hakkavad paljud autoomanikud mõtlema, kuidas kriimustusi eemaldada, alles siis, kui on juba liiga hilja, samas kui ennetavad meetmed võivad tegelikult olla kaugel. Kui pöörate tähelepanu sellele, kuidas kaitsta oma autot enne kahju saamist, saate sellel tõhusalt ajaproovile vastu seista, hoides vastu kriimustustele ja säilitades oma uhiuue välimuse paljudeks aastateks.