Kuidas eemaldada esiklaasi kriimustusi

Autolt kriimustuste eemaldamine ei pea olema raske. See on tegelikult päris lihtne! Siin on lihtne juhend esiklaasi kriimustuste eemaldamiseks.

Kas teil on kriimustatud esiklaas ja te pole kindel, kuidas edasi?

Kahjuks katab kindlustus kriimustuste parandamise kulud harva ja enamik poode maksab 150–300 eurot. Miks raisata raha, kui ei pea?

Õnneks oleme koostanud lihtsa isetegemise juhendi, mis selgitab, kuidas ise esiklaasi kriimustusi eemaldada.

Siin on, mida vajate:

  • Kummi poleerimiskettaga puur
  • Kriimustuste parandamise toode
  • Klaasi puhastaja
  • Mikrokiudlapp
  • Maskeeriv teip

Protsess on kiire ja lihtne, algusest lõpuni kulub vähem kui tund.

Kuid enne sammude selgitamist vaadakem esmalt erinevaid saadaolevaid kriimustuste parandamise tooteid.

Seejärel vaatame üle, kuidas teha kindlaks, kas tegemist on kriimustuste või pragudega, ja lõpuks käsitleme mõnda lihtsat viisi, kuidas tulevikus kriimustusi vältida.

Hakkame kohe pihta!

Esiklaasi kriimustuste parandamise tooted

Läbipaistev akrüül küünelakk

Jah, lugesite seda õigesti.

Läbipaistev akrüülküünelakk on kasulik esiklaasi kriimustuste eemaldajana. See toimib hermeetikuna, mis täidab kriimustustest jäänud sooned.

See mitte ainult ei ole selge, vaid kuivades tahkub ja õigel kasutamisel jätab kriimuvaba pinna maha.

Söögisooda ja valge hambapasta

Kas olete valmis uueks isetegemise seguks kriimustuste parandamiseks, mis võib teid üllatada?

Söögisoodat kombineerituna valge hambapastaga. Me oleme tõsiseltvõetavad.

Kuid see töötab hästi ainult väiksemate kriimustuste korral ja nõuab korduvat kasutamist, kuna see kulub üsna kiiresti.

Tseerium oksiid

Tseeriumoksiid on haruldase muldmetalli tseerium oksiid. See on pulbri kujul ja väikese koguse veega segades muutub see paksuks pasta taoliseks aineks.

Paljud spetsiaalsed tuuleklaasi poleerimise tooted sisaldavad tseeriumoksiidi. See tähendab, et saate osta pulbri ise või osta toote, mille segu on sees. Kumbki neist on teie parim valik sügavate esiklaasi kriimustuste korral.

Mis vahe on kriimul ja praol?

Kui te veel ei teadnud, on tuuleklaasil tavaliselt kaks lamineeritud klaasi, mille vahel on plastikkiht. Kui teie tuuleklaasi kahjustus tungib läbi väliskihi, on see pragu ja kui mitte, on see kriimustus.

Kuigi teil võib olla võimalik tuuleklaasi parandamise taktika abil pragude tekkimist vähendada, ei lahenda te probleemi täielikult. Kui keegi jääb üksi, levib see tõenäoliselt.

See mitte ainult ei takista teie nähtavust, vaid võib kahjustada ka tuuleklaasi terviklikkust.

Mõelge kriimustustele kui teie klaasile söövitatud soonele. Täites selle soone läbipaistva ainega ja poleerides seejärel pinda, eemaldate tõhusalt kriimustuse.

DIY sammud kriimustatud klaasi parandamiseks

1. samm: tehke kindlaks, kui sügav kriimustus on

Esimene samm on kindlaks teha, kas remont on üldse võimalik. Seda saate teha, tõmmates sõrme või küünega üle pinna.

Parandatav kriimustus ei tohiks küünele jääda ja see peaks tunduma katsudes sile. Kui see kinni jääb, on see tõenäoliselt liiga sügav, et seda isetegemise meetodil parandada.

2. samm: puhastage esiklaas klaasipuhastusvahendiga

Kasutades klaasipuhastusvahendit ja mikrokiudlappi, pühkige maha kogu esiklaas, et sellele ei jääks prahti. Teie poleerimiskettale võib koguneda tolm ja mustus, mis poleerimise ajal teie esiklaasi veelgi kriimustab.

3. samm: teipige kahjustatud piirkond

Eriti pärast märjaks saamist võib pärast sügavamate alade parandamist olla kriimustusi raske näha.

Sel põhjusel soovite selle ümbritseda maalriteibiga, et te ei kaotaks seda silmist. Kui teipi pole saadaval, võite kasutada ka kuivalt kustutatavat markerit.

4. samm: valmistage ette ja rakendage kriimustuste parandamise toode

Olenevalt valitud remondi toodetest peate võib-olla selle ette valmistama. See kehtib tseeriumoksiidi pulbri, aga ka söögisooda ja valge hambapasta kohta, mille segule tuleb lisada väike kogus vett.

Sama võib kehtida ka mõne eritoote kohta. Enamik neist on aga geelitaoliste ainetena, mida saab otse esiklaasile manustada. Järgige kindlasti kõiki pudelil loetletud täiendavaid juhiseid.

Akrüül küünelakkide või akrüül põhise kriimustuste eemaldaja jaoks lihtsalt kandke peale, oodake, kuni see kuivab, ja pühkige puhtaks.

Muude võimaluste jaoks peate puuri külge kinnitama poleerimisketta. Seejärel kandke toode peale ja alustage poleerimist. Idee on säilitada piimjas konsistents. Liiga palju ja jätate segaduse, liiga vähe ja see ei pruugi kriimustust täielikult täita.

Töötage kriimustatud piirkonnas ringikujuliselt üles ja alla, õrnalt ja piiratud survega. Ärge poleerige ka ühes kohas liiga kaua, kuna see võib kuumaks minna ja sellisel juhul võite tuuleklaasi kahjustada.

Võimalik, et peate protsessi mitu korda kordama, kuid kui see oli kerge kriimustus, peaksite märkama, et see kaob täielikult.

5. samm: puhastage aken

Lõpetage, pihustades tuuleklaasi uuesti klaasipuhastusvahendiga ja pühkides see mikrokiud lapiga puhtaks.

Näpunäiteid tulevaste kriimustuste vältimiseks

Hoidke oma esiklaas puhas

Ehkki need ei pruugi põhjustada sügavaid kriimustusi, võivad teie tuuleklaasile üksi jäänud praht jätta kergeid kriimustusi, kui klaasipuhastid neist üle lähevad.

Õnneks saate oma esiklaasi puhtana hoidmise harjumuseks vähendada selle tõenäosust.

Jälgige klaasi kojameeste vananemise märke

Kulunud kojamehed on üks peamisi akna kriimude süüdlasi. Kui hakkate märkama, et need on tavapärasest vähem tõhusad, võib see tähendada, et nende kummist labad hakkavad kuluma.

Kui need kuluvad liiga palju, võib see paljastada metallpinna, mis kraapib vastu teie esiklaasi.

Teised märgid hõlmavad kiirteel kiirusel vastu tuuleklaasi loksumist või triipe. Nagu ka visuaalsed kahjustused nagu praod.

Asendage need kindlasti uue paariga iga hooaja vahetusega (umbes iga 6 kuu järel).

Hoidke klaasipuhasti vedelik üleval

Klaasipuhastite kasutamine ilma esiklaasi pihustamata on suurepärane viis kergete kriimustuste tekkeks. Pidage meeles, et tolm ja mustus on põhimõtteliselt väikesed kivid ja kui teie klaasipuhastid need vastu esiklaasi kraabivad, jätab see tõenäoliselt kriimustuse.

Õnneks piisab väikesest pritsimisest pesu vedelikust, et hoida tuuleklaasi pühkides ohutu.

Ärge raisake raha, kui te seda ei pea

Selle asemel parandage kerged kriimud ise kodus.

Piisab peotäiest majapidamistarbeid, kriimude parandamise toodet ning veidi aega ja vaeva. Päeva lõpuks on teil kriimudeta esiklaas ja teie arvelduskonto suurem saldo.